Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: LG OLED 55C31 – špičková OLED TV za skvělou cenu

Michal Bareš 24.11.2023

Na 55” OLED televizoru LG OLED 55C31 se nám líbí hlavně výrazné kontrasty a bezchybný upscaling, stejně jako ostré zobrazení pohyblivého obrazu. Zvuk je na tak tenký televizor překvapivě dobrý a nejlepší je jeho cena

Kapitoly článku

Řada LG C3 představuje cenově dostupnou prémiovou řadu korejského výrobce. Modely této řady jsou vybaveny panely OLED s technologií EVO, kterou LG poprvé uvedla na trh v roce 2021. Na test jsme měli verzi s 55palcovou úhlopříčkou, LG ale nabízí televizory C3 také v úhlopříčkách 42, 48, 65, 77 a 83 palců. Kvalita obrazu 55palcových a 65palcových modelů by měla být podobná.

Vysoký kontrast, téměř žádné artefakty

S naměřenou hodnotou 851 cd/m² má LG OLED 55C31 o něco menší svítivost než konkurenční OLED televizory, z hlediska kontrastu ale tento 55” 4K OLED televizor patří ve své třídě ke špičce. Šachovnicový kontrast na úrovni 225:1 je špičková hodnota. Panel EVO pokrývá z 99,3 % barevný prostor DCI-P3, který je relevantní pro zobrazení HDR obsahu. Naměřené zpoždění obrazu ve hrách ve výši 13 milisekund není rekordně rychlé, ale stále by s ním měli být spokojeni i hráči.

LG OLED 55C31
Televizor LG OLED 55C31 je extrémně tenký
Zdroj: Chip

Výborné hodnoty naměřené  v laboratoři se odrážejí i ve vizuálním hodnocení. Televizní obraz v rozlišení 720p a 1080i je upscalován naprosto čistě a v laboratoři jsme nezaznamenali téměř žádné rušení pohybujících se objektů, maximálně mírné zdvojené kontury fotbalového míče letícího kolem řad diváků. Rozlišení tmavých detailů je vynikající, ve stínech se neskryje žádné tajemství. Na jasném slunečním světle ale některé detaily trochu splývají.

Úžasný zvuk

V tenkých televizorech přirozeně není moc místa na objemný zvukový systém. Přesto nás systém 2.2 televizoru LG OLED 55C31 překvapil svým výkonným zvukem. Dva středotónové měniče a dva woofery se nachází v zadní části televizoru a vyzařují směrem dolů. Úroveň hlasitosti dalece přesahuje potřeby běžné místnosti, takže si ho snadno mohou vychutnat i sousedé. Přibližně od 88 % maximální hlasitosti však začínají nízké mužské hlasy slyšitelně dunět.

Mohlo by vás zajímat

Opět s DTS

Dlouhou dobu televizory LG nepodporovaly zvukový formát DTS, ale řada C3 to změnila. Televizor LG OLED 55C31 tedy dokáže nativně přehrávat zvuk DTS z Blu-ray disků a není třeba jej dekódovat přehrávačem. Ve výbavě televizoru LG OLED 55C31 najdeme téměř všechno, co si lze od špičkového televizoru přát.

O příjem televizních programů přes satelit (DVB-S2), kabel (DVB-C) nebo anténu (DVB-T2) se starají dva trojité tunery, takže teoreticky lze nezávisle na sobě nahrávat až dva televizní programy prostřednictvím jednoho ze tří USB portů. Další zdroje signálu lze připojit prostřednictvím čtyř HDMI 2.1 vstupů. K internetu a streamovacím službám lze televizor připojit jak přes Wi-Fi, tak pomocí LAN zdířky. Operační systém WebOS si co do rozmanitosti a rychlosti v ničem nezadá s konkurenční Android TV, praktická je možnost zrcadlit obsah smartphonu prostřednictvím Apple AirPlay nebo Miracastu.

LG OLED 55C31
LG OLED 55C31
Zdroj: Chip

LG k tomuto televizoru dodává zajímavý dálkový ovladač s funkcí "Magic Remote". Ta umožňuje pohybem dálkového ovladače řídit na obrazovce ukazatel myši ve tvaru kapky. Tuto zábavnou funkci je ale také možné dočasně deaktivovat stisknutím klávesy se šipkou. Alespoň do té doby, než - ať už vědomě či nevědomě - otočíte malou kuličkou uprostřed navigačního kříže. Majitelé televizoru LG OLED 55C31 se bohužel musí obejít bez podpory HDR10+, tedy HDR formátu konkurenčního Samsungu.

Při sledování standardního obsahu si televizor říká o velmi slušných 85 wattů, v tomto ohledu je OLED 55C31 jedním z nejúspornějších OLED televizorů. Příjemně nízkou spotřebu na úrovni 142 wattů jsme naměřili i v HDR režimu.

Technická data

LG OLED 55C31


Obrazovka 55” / 3 840 x 2 160 bodů / OLED

Rozhraní 4x HDMI (4x 2.1), 3x USB, eARC, LAN, Wi-Fi 5, HDR, DTS, BT 5.2, CI/+

Max. jas / šach. kontrast 851 cd/m2 / 225:1

Spotřeba (spánek / SDR / HDR) 0,4 W / 85 W / 142 W

Rozměry 122 x 76 x 23 cm

Tunery 2x DVB-T2 (HEVC)/S2/C

Reproduktory 2x 20 W, subwoofer

Cena 29 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme