Přejít k hlavnímu obsahu

Test nejlevnějších notebooků

redakce 18.08.2010

Netbooky jsou malé, lehké a cenově dostupné. Nabízejí ale dostatečný výkon? Chip otestoval 20 přenosných počítačů s cenou do 13 000 Kč a poradí vám, ve kterém případě je pro vás vhodnější notebook.

Netbooky zaznamenávají v posledních dvou letech ohromný prodejní úspěch. Většina poučených uživatelů si je pořizuje jako doplňkový ultrapřenosný počítač pro práci s textovými dokumenty a internetem, popřípadě pro přehrávání audio- a videosouborů. Například při přehrávání některých videosouborů už ale netbooky narážejí na výkonnostní limity. Ani nejnovější generace platformy Intel Atom „PineTrail“ nepřinesla výrazný nárůst výkonu, a tak se v segmentu „mininotebooků“ čím dál tím častěji setkáváme s alternativními konfiguracemi obsahujícími například čipovou sadu nVidia ION či procesory od AMD.

Jedním z nejdůležitějších vedlejších efektů netbookové revoluce je bezpochyby zvýšení tlaku na cenu nejlevnějších „plnohodnotných“ notebooků, které tak dnes představují zajímavou a cenově srovnatelnou alternativu přenosného počítače. I tak ale při rozhodování mezi nákupem netbooku a notebooku uživatelé váhají, které variantě mají dát přednost. V tomto testu vám přinášíme srovnání netbooků a notebooků v rámci různých cenových hladin a ukážeme vám zásadní výhody a nevýhody obou kategorií.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud