Barevný displej je ostrý a jasný, ale jas si musí uživatel nastavit sám, světelný senzor chybí. Smart Band 7 má stále podobu klasického tenkého fitness náramku, ale displej narostl trochu do šířky a okraje se zmenšily. Výbava zahrnuje obvyklé senzory včetně krokoměru, monitoru srdečního tepu a sledování spánku, aktivovat lze i snímač saturace krve kyslíkem, ale tím se zkrátí výdrž baterie na polovinu.
Náramek nemá vlastní GPS modul, musí využívat ten z propojeného telefonu. S ohledem na cenu není divu, že chybí měření EKG. Smart Band 7 spolupracuje s aplikací Mi Fitness pro Android a iOS, připojení probíhá přes Bluetooth 5.2. Nová verze aplikace má modernější a přehlednější vzhled, během testu však byla trochu nestabilní a chybí v ní některé informace, například nelze zobrazit přehled kroků za rok.
Zajímavé však je, že si v aplikaci můžete nastavit vlastní vibrační vzory pro různé události, například specifický signál pro hovory. Aplikace nabízí na výběr různé ciferníky, což se hodí, protože na tom základním je čas špatně čitelný. Náramek umí zobrazovat notifikace z telefonu, ovšem na úzkém displeji jsou písmena příliš drobná a chybí většina emotikonů.
Smart Band 7 nemá NFC a nelze s ním tedy platit, voděodolnost je udávána do 50 metrů, takže na plavání v bazénu nebo v jezeře stačí. Hodinky dokáží ovládat hudbu v telefonu, ale vlastní skladby do nich nahrát nelze.
Xiaomi Smart Band 7, foto: Xiaomi
Xiaomi inzeruje "více než 110" fitness režimů, takže není divu, že je mezi nimi řada zbytečných položek. Spektrum těch sotva použitelných sahá od kontaktních sportů, jako je judo nebo šerm, kde se fitness náramek nenosí, až po těžko uvěřitelné aktivity, jako je pouštění draka nebo stolní fotbal.
Přesnost krokoměru je ale velmi vysoká. Průměrná hodnota zaznamenaných kroků odpovídá 99,8 % skutečně provedených kroků. Kolísání mezi jednotlivými měřeními činí v průměru 0,2 procentního bodu, což je celkově výborný výsledek. Náramek Xiaomi Smart Band 7 v současnosti dosahuje nejvyšší hodnoty v našem žebříčku nejlepších náramků z hlediska přesnosti počítání kroků.
Výrazně zaoblený obdélníkový OLED displej má úhlopříčku 1,62 palce s rozlišením 192 × 490 pixelů a podporuje možnost always-on zobrazení času. Vysoký jas 500 cd/m2 zaručuje dobrou čitelnost na slunci, největší nevýhodou je však absence světelného senzoru, který by automaticky reguloval jas, nastavení musíte provést ručně, na noc lze nastavit tmavý režim pomocí časového rozvrhu.
Xiaomi Smart Band 7, foto: Michal Bareš, Chip
Menu je přehledné a ikony reagují rychle, ovšem v testované verzi nepodporovalo češtinu. Nabídka nastavení je naopak nepřehledná a obsahuje pouze dlouhé texty skrolující po displeji, takže je obtížné rychle najít správnou položku.
Během testu jsme náramku naměřili výdrž 11,5 dne při běžném používání. Je to sice o něco méně než 14 dní, které uvádí výrobce, ale je to dobré. Nabíjení probíhá pomocí dodávaného magnetického klipu, který je součástí balení. Bohužel je magnet poměrně slabý a náramek se od něj snadno odpojí.
Technické specifikace
Displej / rozlišení | 1,62", barevný, OLED, dotykový / 490 × 192 bodů |
---|---|
Výbava | Bluetooth 5.2, napájecí adaptér |
Funkce | Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby |
Hmotnost | 26 gramů |
Cena | 1 290 Kč |
CHIP velmi dobrý (1,8) |