Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Netgear Arlo

redakce 05.04.2016
info ikonka
Zdroj:

Varianty použití IP kamer pro ostrahu objektů jsou obvykle limitovány možností přivést k nim napájení. 

To ale vůbec neplatí pro kamery Netgear Arlo, které pohání baterie a obraz přenášejí bezdrátově. Za svůj design získaly kamery Arlo ocenění Red Dot Award, a je to na nich vidět – jsou nenápadně malé a nebývale flexibilní v možnostech umístění. Zadní strana kamer skrývá silný magnet, takže je lze pevně přichytit ke kovovým předmětům nebo ke kupolovitým držákům, na kterých je lze natočit do potřebného úhlu. Vodě a prachu odolné (IP65) kamery s infračervenými diodami pro záznam ve tmě je možné umístit i do exteriéru – ale určitě někam vysoko. Kvůli magnetickému uchycení je totiž může kdokoli vzít. Na spodní straně těla je i klasický stativový závit pro různé typy držáků. Obraz v maximálním rozlišení 1 280 × 720 bodů je bezdrátově přenášen do základnové stanice, která vypadá jako běžný Wi-Fi router. K základnové stanici lze připojit až 15 kamer, se kterými komunikuje prostřednictvím speciálního, zabezpečeného protokolu. Synchronizace s kamerami probíhá stisknutím tlačítek a základnová stanice se do internetu připojuje prostřednictvím Ethernetu. Komunikace mezi kamerami a základnovou stanicí využívá pásmo 2,4 GHz a Wi-Fi standard 802.11n, takže lze (po upgradu firmwaru) základnovou stanici nahradit Wi-Fi routerem Netgear R7000.

Kamery se registrují a obsluhují prostřednictvím přehledné mobilní aplikace, dostupné pro smartphony s operačními systémy Android a iOS, ve které lze nastavovat detekci pohybu, časový plán nahrávání i notifikace při zaznamenání pohybu. Ve smartphonu je možné sledovat jak živý přenos z kamer (i z více kamer současně), tak pořízené nahrávky. Ty se ukládají do cloudu, kde jsou chronologicky seřazené v kalendáři. Cloudové úložiště je k dispozici zdarma pro nejvýše 2 kamery a maximálně týdenní uchovávání záznamů, jejich celková velikost navíc nesmí překročit 1 GB. Placené plány pro využití cloudového úložiště přijdou na 250 Kč (30denní archiv, až 10 GB, až 10 kamer) nebo 370 Kč měsíčně (60denní archiv, až 100 GB dat, až 15 kamer). To ale nejsou jediné náklady spojené s používáním bezdrátových IP kamer Arlo. Přestože mají kamery samostatné čidlo pohybu, což znamená, že pro detekci pohybu nemusí stále běžet záznam kvůli porovnávání snímků, budete v nich muset poměrně často měnit baterie. Sada 4 baterií CR123 vyjde přibližně na 240 Kč a v kameře vydrží asi 4 měsíce. Na nutnost jejich výměny vás samozřejmě upozorní mobilní aplikace. Sadu Netgear Arlo lze pořídit v různých konfiguracích – s jednou, dvěma či třemi kamerami. Samotná kamera vyjde přibližně na 4 000 Kč.

Mezi hlavní přednosti kamer Arlo patří zcela bezdrátový provoz a naprosto jednoduché ovládání prostřednictvím smartphonu s bohatou nabídkou funkcí. Provozní náklady jsou vyšší než u běžných IP kamer. 

Snímač

CMOS

Maximální rozlišení / kódování videa

1 280 × 720 bodů / H.264

Funkce

detekce pohybu, časovač záznamu, digitální zoom, samostatný detektor pohybu, IR diody pro noční vidění

Připojení

802.11n Wi-Fi, 100 Mb/s LAN (základnová stanice)

Rozměry a hmotnost kamery (bez držáku)

102 × 101 ×134 mm,292 g

Rozměry a hmotnost základnové stanice

72 × 44 ×66 mm,123 g

Napájení kamer

4× CR123

Cena

cca 9 800 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme