Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Philips Fidelio L3

Michal Bareš 28.02.2022

Fidelio L3 patří mezi sluchátka, pro která zapomenete na zvuk běžné domácí hudební sestavy a začnete po bytě chodit se sluchátky.  

Díky možnosti bezdrátového propojení přes Bluetooth má dají dostatečnou volnost nejen na cestách, ale i v rámci bytu. Jsou navíc tak pohodlná, že o nich nevíte a není problém je mít na hlavě řadu hodin. I tak vydrží bez dobíjení několik dní, my jsme s nimi na jedno nabití zvládli pohodlně přes 30 hodin provozu, a kdybychom trochu snížili hlasitost, šlo by to i déle. Netopýři plně ocení schopnosti sluchátek ale až při drátovém propojení s přehrávačem přes 2,5mm audiokonektor, kdy se aktivují i neslyšitelné frekvence mezi 22 až 40 kHz. 

Konkurence mezi špičkovým bezdrátovými sluchátky s ANC potlačením okolních ruchů je neúprosná. V cenové relaci nad 7 000 Kč najdeme řadu bezdrátových ANC sluchátek, které při procházkách a v dopravních prostředcích uspokojí i velmi náročné hudební fajnšmekry a a Fidelio L3 k nim bezpochyby patří. Možná nenabízí tak dokonalé odstřižení od okolních hluků jako Sony WH-1000XM4 nebo Bose 700, ale z hlediska pohodlí je předčí. Hodnocení hudebního přednesu je silně subjektivní záležitost, Fidelio L3 ocení hlavně  pohodáři, milující podrobné oddělení nástrojů a hlasů, spíš teplejší reprodukci středů, sebevědomé, ale přesně odměřené a výborně škálované basy a výšky připomínající výhled z vrcholků hor. Zvuk je kultivovaný, profesorsky klidný a přes jisté příjemné zabalení to teplé šály i velmi přesný. Chybí jim takový ten nákrok o půl taktu dopředu, který nenechá vaše nohy v klidu, ale to je jako kdybychom Jaguáru vyčítali měkký podvozek. Fidelio L3 jsou zkrátka extrémně kvalitně zpracovaná pohodlná sluchátka s klidným a teplejším, ale přesným a do široka zabírajícím naturelem. Během testu jsme si dlouho pohrávali s ekvalizérem v mobilní aplikaci, pomocí nějž lze přenos do značné míry korigovat podle osobních preferencí, abychom se nakonec zase vrátili do defaultního nastavení. Vyčítat jim moc nelze, snad jen velmi lehký prosak přehrávané hudby do okolí a sníženou kvalitu telefonních hovorů za větrných podmínek. Pochválit musíme i ovládání a výbavu. Hlasitost a posun mezi skladbami se sice ovládají dotykově na ploše pravého náušníku, ale rozpoznání gest je přesné a spolehlivé. K dispozici jsou jen tři tlačítka: vypínač, regulátor intenzity odhlučnění a spínač asistenta. Z hlediska výbavy nechybí nic závažného, je zde dostatečně velká baterie, ANC, možnost drátového připojení, snímače nasazení, USB-C, přenosné pouzdro nebo možnost vícebodového připojení.

 

Technická data

Typ sluchátek               circumaurální, otevřená

Připojení                         Bluetooth 5.1 (AAC, SBC, AptX HD), 3,5mm, USB-C

Výdrž s/bez ANC 30 h / 38 h:m

Impedance / citlivost        16 Ohm / 103 dB

Frekvenční rozsah 7–40 000 Hz

Hmotnost 359 g

Cena                                 9 790 Kč

CHIP výborný (1,1)

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud