Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Samsung Galaxy Buds3 Pro – zatím nejlepší TWS sluchátka od Samsungu

Michal Bareš 22.08.2024

Galaxy Buds3 Pro jsou zatím nejlepšími TWS sluchátky od Samsungu, alespoň co se celkového hodnocení týče. Hrají výborně, ale požadovaná cena je více než sebevědomá.

Kapitoly článku

Buds3 Pro jsou zatím nejlepšími TWS sluchátky od Samsungu, alespoň co se celkového hodnocení týče. Hrají výborně, ale požadovaná cena je více než sebevědomá.

Samsung se v nové generaci TWS špuntů Buds3 Pro odvážil k zásadní designové změně a sluchátka posadil po vzoru většiny konkurence na klasickou nožičku s dotykovým ovládáním. Aby se ale odlišil, umístil do nožičky LED diodu, díky které mohou sluchátka svítit do noci. Podle nás to není zrovna praktické, ale okolí alespoň bude dobře vědět, že máte v uších právě Buds3 Pro. Celkově ale hodnotíme změnu designu pozitivně.

Samsung Galaxy Buds3 Pro
Samsung Galaxy Buds3 Pro
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Nový design

Designéři dostali volný prostor i při vymýšlení dobíjecí krabičky, která má průhledné víčko z tmavého plastu. Krabička vypadá hezky, ale už na pohled působí poněkud plastovým dojmem, který se po uchopení pouzdra do ruky ještě zesílí. Víko námi testovaného kusu se drobně viklalo. Nic světoborného, ale u sluchátek za více než 6 000 Kč bychom čekali větší luxus.

Sluchátka i krabička se designově hlásí k letošní řadě chytrých hodinek a stejně jako ony používají miniaturní oranžové a modré prvky. Tento detail se nám zase moc líbil. Jinak je krabička běžná, spolu se sluchátky váží 58 gramů, dobíjí se pomocí USB-C konektoru (podporují ale také indukční bezdrátové dobíjení) a vedle dobíjecího konektoru má i párovací tlačítko.

Samsung Galaxy Buds3 Pro
Samsung Galaxy Buds3 Pro
Zdroj: Michal Bareš, Chip

První spuštění a aplikace

Sluchátka lze samozřejmě koupit, vytáhnout z pouzdra, spárovat s jakýmkoliv telefonem a používat, ale doprovodná aplikace Samsung Wear nabídne víc funkcí a pokročilé nastavení.

V aplikaci Wear lze nastavit intenzitu ANC, sluchátka dokáží utlumit nebo jen lehce propouštět okolní hluk, podporují adaptivní potlačení hluku nebo zapnout ANC na plno. I při aktivovaném plném ANC ale můžete zvolit propustnost hlasů nebo sirény. Kvalita ANC je vynikající, sluchátka dokáží odfiltrovat otravné okolní hluky, přesto můžete mít přehled o hovoru v místnosti. Pokud nechcete okolní hlasy poslouchat, stačí vypnout propouštění a budete mít klid.

V aplikaci Wear si samozřejmě můžeme pohrát i s ekvalizérem. Ten má v základním nastavení vyváženou rovnou linku bez zvýšené intenzity basů a výšek. Zvuk je tak v základním nastavení poměrně plochý, nakonec jsme si z šesti nabízených přednastavených scénářů nevybrali a nastavili si vlastní režim ekvalizéru. Uložené vlastní nastavení ekvalizéru se nahrává do sluchátek, takže je budete mít k dispozici i po připojení sluchátek k jinému telefonu nebo notebooku. Na druhou stranu ale Samsung Buds3 Pro bohužel nepodporují multipoint připojení zároveň ke dvěma zařízením.

Aplikace Samsung Wear a sluchátka Samsung Galaxy Buds3 Pro
Aplikace Samsung Wear a sluchátka Samsung Galaxy Buds3 Pro
Zdroj: Aplikace Samsung Wear

Aplikace umožňuje přizpůsobení funkcí ovládacích gest, nastavení sluchátek do herního režimu, aktualizaci firmwaru a můžete jejím prostřednictvím i vyhledat založená sluchátka pomocí aplikace Samsung Find. Některé možnosti ale fungují pouze v kombinaci s telefony Samsung.

Pohodlí a ovládání

Díky nožičce se sluchátka lépe a přesněji ovládají dotykovými gesty a nový design se pozitivně podepsal i na pohodlnějším uložení sluchátek v uchu. Během testu sluchátka nevypadávala, držela pevně a neměli jsme problém s nimi sportovat. Součástí dodávky jsou tři páry vložek do uší (malé, střední, velké) a navzdory některým zprávám jsme neměli problém vložky měnit. Sluchátka jsou odolná vůči vodě a prachu na úrovni IP57, takže s nimi můžete bez obav chodit i v dešti.

Samsung Galaxy Buds3 Pro
Samsung Galaxy Buds3 Pro
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výdrž na baterii, dobíjení a srovnání s konkurencí

Výrobce slibuje u sluchátek spolu s pouzdrem až 30 hodin provozu na baterii, což se potvrdilo i během testu a v laboratoři. S vypnutým ANC zvládla samotná sluchátka na jedno nabití (bez dobíjení v krabičce) pracovat osm hodin a 25 minut, s aktivovaným ANC pak šest hodin a 39 minut. Spolu s pouzdrem pak bez ANC zvládly v našem standardním testu pracovat téměř 39 hodin a s ANC 30 a půl hodiny.

Plné dobití pouzdra a sluchátek pomocí USB-C kabelu zabere dvě hodiny a 22 minut, po 15minutovém dobíjení prázdných sluchátek vydrží v provozu bez ANC čtyři hodiny a osm minut a s ANC tři hodiny a 18 minut.

Výdrž na baterii je tak velmi dobrá, přes 30 hodin provozu bez dobíjení bohatě stačí na celou týdenní dovolenou, většina uživatelů bude sluchátka dobíjet jednou za dva týdny. Špičková konkurence je ale v tomto ohledu dnes o něco dále, například sluchátka Sony WF-1000XM5 zvládnou s pouzdrem bez ANC celkem 50 hodin a 20 minut, sluchátka Jabra Elite 8 active Gen2 nebo JBL Life Beam 3 pak dokonce 70 hodin.

Samozřejmě ale existují i lehká sluchátka, která bez ANC vydrží spolu s pouzdrem jen pod 30 hodin, řeč je například o modelech Creative Aurvana Ace 2 (21:41 h:m), Nothing Ear (24:15 h:m), LG Tone Free DFP9 (26:02 h:m), Google Pixel Buds pro (25:07 h:m), Huawei FreeBuds Pro 2 (24:03 h:m), Philips Fidelio T2 (23:24 h:m) nabo Apple Airpods Pro (27:15 h:m).

Samsung Galaxy Buds3 Pro
Sluchátka Samsung Galaxy Buds3 Pro
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Samsung Galaxy Buds3 Pro
Sluchátka Samsung Galaxy Buds3 Pro získala nožičku a LED světlo
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Kvalita reprodukce

Nejdůležitější je na sluchátkách samozřejmě kvalita reprodukce, která je v případě Samsung Buds3 Pro na výborné, ale přeci jen ne na úplně špičkové úrovni. Sluchátka hrají bezpochyby parádně, díky dvěma měničům zvládají výborně zároveň basy i střední a vysoké frekvence. V základním nastavení ekvalizéru nám ale hloubka basů i rozlet do výšek připadaly poněkud přistřižené, takže jsme je trošku zesílili.

I při zesílených nízkých frekvencích jsou ale basy přesné a prokreslené bez zkreslení nebo dokonce přehlcení. Milovníci intenzivních basů budou rozhodně spokojeni. Stejně tak jsme byli velmi spokojeni i s reprodukcí hlasových frekvencí a výšky dokáží zvonit a přitom nejsou řezavé nebo nepříjemné. Samsung Buds3 Pro vytváří při přehrávání větších ansámblů prostornou a objemnou zvukovou kulisu s výborně čitelnými hlasy a velmi dobrým rozpoznáním jednotlivých nástrojů. Občas se ale některé složky lehce slévají, ale opravdu jen drobně a sluchátka patří z hlediska celkové kvality reprodukce k nejlepším na trhu. V našich srovnávacích testech získala hodnocení kvality zvuku na úrovni 1,4, což je výborné hodnocení. Přesto ale existují sluchátka s ještě vyšším hodnocením kvality reprodukce, navíc jsou často i levnější.

Nejvyšší hodnocení kvality zvuku u nás dlouhodobě získala sluchátka Huawei FreeBuds3 Pro (1,0, cca 4 800 Kč, test najdete zde), Jabra Elite 8 active Gen 2 (1,0, 5 000 Kč, test najdete zde), Apple Airpods Pro Gen 2 (1,0, cca 5 900 Kč), Creative Aurvana Ace 2 (1,0, 4 600 Kč, test najdete zde), Sony WF-1000XM5 (1,1, 5 500 Kč, test najdete zde), Technics EAH-AZ80 (1,2, 6 500 Kč, test najdete zde) nebo například i Samsung Galaxy Buds2 Pro (1,3, 4 490 Kč, test najdete zde).

Během testu jsme se sluchátky samozřejmě i telefonovali. Srozumitelnost hovoru byla z obou stran vynikající, sluchátka výborně odstraňují zvuk větru a dopravních prostředků.

Technická data

Samsung Galaxy Buds3 Pro


Typ sluchátek True Wireless, intraaurální

Připojení Bluetooth 5.4 ( A2DP, AVRCP, HF)

Frekvenční rozsah 20 - 40 000 Hz

Výbava ANC, USB-C, bezdrátové dobíjení, IP57

Výdrž na baterii (bez ANC) 8:25 h:m / 38:58 h:m

Výdrž na baterii (s ANC) 6:39 h:m / 30:24 h:m

Délka nabíjení 140 minut

Hmotnost (sluchátka / v krabičce) 2x 6 g / 58 g

Kvalita zvuku 1,4

Mobilita 1,7

Výbava a pohodlí 1,5

Cena 6 199 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme