Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Xiaomi MI3 – nejvýkonnější z nejvýkonnějších

redakce 18.12.2013

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

oba-nahled

Xiaomi už před delší dobou představil model MI3, který měl splňovat – minimálně podle technických údajů – statut nejvýkonnějšího chytrého mobilního telefonu dneška. Na výkon jsme se nesmírně těšili a měli jsme možnost tento mobil vyzkoušet jak při běžném používání, tak při velkém náporu.

Nejen znalce mobilních telefonů už na první pohled musel uchvátit papírový parametr – nVidia Tegra 4 Quad-Core 1,8 GHz. Nezřídka se však stává, že psané předpoklady si nezadají se skutečným výkonem a realita je pak jiná. Ne však v případě MI3. Na tomto modelu si dal relativně nový čínský výrobce Xiaomi velmi záležet, což bylo patrné už z jeho propagace, která započala více než půl roku před oficiálním zahájením prodeje. I do ČR se model dostal celkem rychle a je třeba říct, že maximálně potvrdil své charakteristiky.

Xiaomi MI3 je, nejen dle testů, ale i podle našich osobních pohledů, skutečně tím nejvýkonnějším mobilním telefonem, který lze aktuálně na trhu sehnat. Android 4.2 běží na Tegře neuvěřitelnou rychlostí, i při spuštění více než deseti (!) aplikací, z nichž některé byly dosti náročné na hardware, běžel systém naprosto bez problémů, za dva týdny používání se telefon absolutně nezadrhával, a jestli se dvakrát stalo, že mu něco trvalo déle, a to při běhu několika aplikací najednou, je to moc.

Na krále mobilů jsme čekali dlouho a dočkali jsme se. Xiaomi MI3 však nevyniká pouze výkonem procesoru. Je třeba zmínit také 5“ displej s FullHD rozlišením, na který je radost pohlížet, protože umí zobrazovat detaily i barvy v nadlidsky reálné perspektivě, fotoaparát, který zvládá 13 milionů pixelů a fotografie ve výsledku vypadají opravdu skvěle, nebo prakticky neomezenou konektivitu, kterou Xiaomi svou vlajkovou loď obdařil.

Jestli lze něco tomuto dnes patrně opravdu nejlepšímu mobilnímu telefonu světa vytknout, pak jedině výdrž baterie, která je však pochopitelnou a snesitelnou daní za nadpozemský výkon, a tak, při intenzivnějším používání, budete pravděpodobně mobil nabíjet každý večer. Na druhou stranu je třeba říct, že výdrž není z těch nejtragičtějších, takže při běžném používání vydrží i celé 2 dny a to už je slušná dávka výdrže, s ohledem na výkon.

Kromě parametrů je třeba zmínit také design, na kterém si dali inženýři z Xiaomi neméně záležet a rozhodně platí, že i vizuální stránka konstrukce je další výsadou tohoto skvělého modelu. Krásný, hubený, sice velký, ale jemný a pohledný – to je Xiaomi MI3.

Shrnutí testu

Jedná se o technicky nejvýkonnější mobil dneška, který je určen primárně pro ty, kteří bez telefonu nedají ani ránu a potřebují skutečný výkon, skutečnou kvalitu obrazu a zároveň reprezentativní vzhled telefonu, který poutá pozornost rozhodně jen v pozitivním smyslu. Chcete-li vlastnit nejlepší telefon, musíte se spokojit s průměrnou výdrží baterie, což je však logický kompromis v rámci tak neskutečného výkonu, kterým Xiaomi MI3 oplývá a který z něj dělá absolutní špičku na trhu.

Displej (úhlopříčka / rozlišení) 5“ / 1 920×1 080 bodů
Procesor / RAM nVidia Tegra 4 Quad-Core 1.8 GHz / 2 GB
Výdrž na baterii (hovor / on-line) 9:02 / 5:09
Hodnota SAR NA
Výbava Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, 13 Mpx fotoaparát
Uživatelská paměť (interní / externí) 16 GB / microSD
Operační systém Android 4.2 Jelly Bean (MIUI)
Rozměry a hmotnost 144×73,6×8,1 mm / 145 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud