Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Chraňte svůj počítač před vyděrači

redakce 22.02.2023

Operační systém Windows 10 má již nějakou dobu integrovanou ochranu proti ransomwaru

Tato funkce zajišťuje, že je veškerý obsah, uložený ve standardních uživatelských složkách, synchronizován s cloudovým úložištěm OneDrive, abyste k němu měli přístup v případě nouze. Předpokladem však je, že jste do systému Windows 10 přihlášeni pomocí účtu Microsoft.

Pokud ale používáte lokální uživatelský účet, musíte si tuto ochranu aktivovat ručně. K tomu ale také potřebujete účet Microsoft, protože se musíte přihlásit k OneDrive. Pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“, klikněte na „Aktualizace a zabezpečení“, v levém sloupci vyberte „Zabezpečení Windows“ a poté vyberte „Ochrana před viry a hrozbami“. V dalším okně přejděte dolů a nejprve klikněte na „Spravovat ochranu před ransomwarem“ a poté na tlačítko „Nastavit OneDrive“. Zadejte e-mailovou adresu svého účtu Microsoft a klikněte na „Přihlásit se“. Následně zadejte heslo a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Pokud používáte antivirový software od jiného výrobce, nejsou tyto možnosti nastavení standardně k dispozici. Ochranu proti ransomwaru můžete nastavit až poté, co kliknete na volbu „Možnosti Antivirové ochrany v programu Microsoft Defender a v části „Pravidelná kontrola“ nastavíte přepínač na „Zapnuto“.

12

Aktivování ochrany proti ransomwaru. | Zdroj: Windows 11/Zabezpečení Windows


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud