Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Hromadná instalace aplikací do Androidu

redakce 19.01.2023

Jednou z nepříjemných operací při pořízení nového mobilu je také instalace všech používaných aplikací. Jak si ji můžete urychlit?

Někdo to může brát jako příležitost pročistit si mobil od nepoužívaných zbytečností, jiní majitelé ale mohou mít svůj telefon tak dokonale vyladěný, že i na novém přístroji chtějí používat identickou výbavu.

Existují přitom dvě možnosti, jak si usnadnit instalaci většího množství dříve používaných aplikací. Tou první je zálohování konfigurace telefonu v rámci účtu Google, kdy vám Android během úvodí instalace nového telefonu nabídne i možnost stažení aplikací, které jste používali v tom předchozím. Ke svým oblíbeným aplikacím se ale můžete vrátit i kdykoli později.

Otevřete si Obchod Play a klepněte na ikonu vašeho účtu vpravo nahoře. V hlavní nabídce pokračujte na „Správa aplikací a zařízení“ pak přejděte na kartu „Správa“. Zde najdete seznam všech aplikací instalovaných ve vašem zařízení, ale vás zajímají především ty, které instalované nemáte. Proto z volby „Nainstalováno“ přejdete na „Nenainstalováno“. Tím se dostanete k seznamu všech aplikací, které jste si v rámci vašeho účtu Google z Obchodu Play kdy instalovali. Aplikace k instalaci pak stačí označit a hromadně je stáhnout.

Šikovné je setřídit si seznam podle „Nedávno přidané“ spíše než podle názvu, abyste se rychle dostali k aplikacím, které jste si do předchozího zařízení instalovali jako poslední.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud