Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro Microsoft Edge: jak aktivovat režim pro slabší počítače

redakce 20.12.2022

Microsoft integroval do internetového prohlížeče Edge tzv. režim efektivity, který má zajistit jeho hladší chod zejména na počítačích, které jsou už výkonnostně slabší a které mají slabší i akumulátor.

V tomto režimu má totiž i nižší energetické nároky. Vzhledem k tomu, že v některých počítačích je nutné tuto možnost nejprve aktivovat, ne všichni uživatelé prohlížeče Edge o tomto režimu vůbec vědí. Ověřit, zda ho máte k dispozici, si můžete snadno. Spusťte prohlížeč a pro vstup do nabídky klikněte na ikonu se třemi tečkami vpravo nahoře. Vyberte „Nastavení | Stav a výkon“. Pokud je k dispozici funkce „Zapnout režim efektivity“, aktivujte u ní přepínač, abyste v budoucnu mohli surfovat po webu s nižší spotřebou zdrojů.

tipedge

Pro slabší počítače: prohlížeč Edge může běžet v režimu, ve kterém nemá tak vysoké hardwarové nároky. | Zdroj: Edge/Nastavení

Pokud toto nastavení chybí, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Edge v nabídce Start a vyberte možnost „Otevřít umístění souboru“. Otevře se okno Průzkumníka souborů s předvoleným zástupcem aplikace „Microsoft Edge“. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Otevře se nové okno. Klikněte do pole „Cíl“ a na konec textu přidejte mezeru na konec a poté „-enable-features=msPerformanceModeToggle“. Uložte změnu pomocí tlačítka „OK | Pokračovat“.

Následně byste po spuštění prohlížeče Edge v jeho nastavení měli najít režim efektivity, jak je popsáno výše. V tomto režimu například videa a animace nebudou probíhat tak plynule a při vyvolávání dlouho neaktivních karet prohlížeče může docházet ke zpoždění, ale hardwarové nároky nebudou tak vysoké.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme