Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: surfujte po cizojazyčných stránkách v rodném jazyce

Pavel Trousil 29.09.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Narážíte často při surfování na webové stránky v cizích jazycích, kterým nerozumíte? Pak si nechte webovou stránku přeložit od Překladače Googlu do češtiny a snadno se dozvíte, co potřebujete. Nainstalovat si můžete i rozšíření Překladače.

S Překladačem Googlu můžete překládat cizojazyčné stránky přímo při surfování. Přejděte na web translate.google.com a vyberte záložku "Weby". Do vstupního pole vložte odkaz na stránku, kterou si chcete nechat přeložit. Vlevo ponechte předvolbu na "Rozpoznat jazyk" a vpravo vyberte jazyk, do kterého má být stránka přeložena. Poté klikněte na šipku. 

Překladač Google
Přejděte na web translate.google.com a vyberte záložku "Weby".
Zdroj: Screenshot Překladač Google, redakce

Stránka se následně otevře v nové kartě prohlížeče. Překladač Google pak automaticky přeloží veškerý obsah na této kartě. Pokud kliknete na odkaz, přeloží se také obsah nově otevřené stránky. Ještě jednodušeji si můžete nechat stránky překládat tak, že si nainstalujete rozšíření Překladač Google z internetového obchodu Chrome, případně z obchodu jiných prohlížečů. Pak totiž stačí kliknout na ikonu rozšíření a z nabídky vybrat „Přeložit tuto stránku“.

Webová stránka NYT
Stránka se následně otevře v nové kartě prohlížeče. Překladač Google pak automaticky přeloží veškerý obsah na této kartě.
Zdroj: Screenshot přeloženého webu NYT, redakace

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud