Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Udělejte si historické selfíčko

Pavel Trousil 31.01.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Aplikace Art Selfie od Googlu je zpět a tentokrát podpořená generativní umělou inteligencí. Díky tomu si můžete udělat vlastní selfie z různých historických období. Chcete vypadat jako faraon, nebo středověký rytíř? Pro Art Selfie 2 to není problém.

Pamatujete si na funkci Art Selfie? Tato funkce mobilní aplikace Google Arts & Culture, spuštěná v roce 2018, pomohla světu najít jejich dvojníky napříč dějinami umění. Nyní vám funkce Art Selfie 2 s využitím síly generativní umělé inteligence opět zprostředkuje setkání tváří v tvář s kulturou a znovu vás provede světovým uměním, historií a kulturou, přičemž vy sami budete v jejím středu.

Selfie
Aplikace Google Arts & Culture vám umožní se přemístit do historie a udělat si tam selfie.
Zdroj: Screenshot aplikace Google Arts & Culture, redakce

Sami nebo s přáteli si vyfotíte selfie, vyberete si styl a pak můžete sledovat, jak generativní umělá inteligence vytvoří stylizovaný obraz kolem vašeho obličeje, který se plynule začlení do zvoleného scénáře. Podívejte se, jak byste vypadali jako průzkumník zdolávající Everest, namalovaní jako múza v Monetově zahradě nebo v brnění jako odvážný středověký rytíř. S více než 25 různými styly a mnoha dalšími, které budou v budoucnu přidány, je Art Selfie 2 vaším pasem na cestu kreativního objevování a učení.

Selfie
Výsledná selfie z Google Arts & Culture.
Zdroj: Vygenerováno v aplikaci Google Arts & Culture, redakce

V krátké době, než se stylizované selfie vytvoří, se můžete vzdělávat. Ke každému stylu jsou totiž uvedena zajímavá fakta. Kliknutím na tlačítko "další informace" na obrazovce s výsledky můžete prozkoumat umělecká období nebo vzdálené lokality, které inspirovaly váš nový vzhled.

Zdroj: Google Arts & Culture, Google blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud