Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Využijte praktický boční panel v prohlížeči Google Chrome

Pavel Trousil 31.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Možná o něm ani nevíte, ale boční panel v prohlížeči Chrome nabízí několik zajímavých funkcí, které vám zpříjemní práci. Kromě klasických záložek si do něj například můžete ukládat stránky, které si chcete později ve volném čase přečíst. Umí toho ale mnohem víc – například zobrazit stránky bez reklam.

Boční panel internetového prohlížeče Google Chrome otevřete kliknutím na bíločernou ikonu v pravém horním rohu prohlížeče, která představuje právě boční panel. Na tomto panelu si můžete nechat zobrazit vlastní záložky, ale také "Seznam četby". Do tohoto seznamu si můžete ukládat stránky, ke kterým se chcete později vrátit a přečíst si je, ale nechcete je ukládat jako běžné záložky.

Panel
Kromě klasických záložek si v bočním panelu můžete vytvořit seznam stránek, ke kterým se chcete později vrátit a přečíst si je.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Chrome, redakce
Panel
Zdroj: Screenshot prohlížeče Chrome, redakce

Kliknutím na "Přidat aktuální kartu" uložíte stránku, která je právě otevřená v prohlížeči. Poté se zobrazí v postranním panelu s tzv. s poznámkou "Nepřečtené". Jakmile si najdete čas a stránku si přečtete, klikněte na "Označit aktuální kartu jako přečtenou". Tím získá položka poznámku "Přečtené stránky". Můžete také na ni najet myší a kliknutím na symbol X položku ze seznamu odstraníte.

Panel
Další funkce bočního panelu prohlížeče Chrome.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Chrome, redakce

Pomocí rozevírací nabídky v postranním panelu můžete také přejít do klasické nabídky "Záložky", kterou můžete použít k ukládání záložek. Najdete zde také "Režim čtení", který zobrazí právě navštívenou stránku bez rušivých navigačních prvků nebo reklam. Pokud je postranní panel pro čtení příliš úzký, jednoduše jej roztáhněte ukazatelem myši do větší šířky.

Panel
V bočním panelu si můžete nechat zobrazit aktuální stránku bez reklam a dalších rušivých prvků. Soustředit se můžete jen na text.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Chrome, redakce
Panel
I když máte v prohlížeči otevřenou například poštu, díky bočnímu panelu máte stále k dispozici i vyhledávač Google.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Chrome, redakce

Mohlo by vás zajímat

Poslední položkou v rozevírací nabídce je "Vyhledávání". Tím získáte přímý přístup k vyhledávacímu poli Googlu, které můžete mít otevřené například při psaní e-mailů vlevo.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud