Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip: Windows 11 bez instalace – nová okna si můžete vyzkoušet jen tak v prohlížeči

Jiří Palyza 21.07.2021

Mnoho uživatelů Windows 10 je zvědavých na Windows 11, ale vyhýbají se náročnému získávání a instalaci aktuálního sestavení prostřednictvím programu Windows Insider. Pro rychlý pohled na systému Windows 11 to ale není vůbec nutné. Jeden vynalézavý vývojář vytvořil model nového rozhraní systému a vyzkoušel ho v prohlížeči.

Systém Windows 11 je nejzajímavějším počinem, který Microsoft v souvislosti se svým operačním systémem v posledních letech realizoval. Nástupce Windows 10 ale ještě není hotový, i když poslední informační úniky hovoří o tom, že by nová Windows měla být uvedena dříve, než ke konci roku. Spekuluje se o tom, že by to mělo být už v říjnu.

Přestože jsou k dispozici předběžné sestavy v rámci programu Windows Insider, kde je mohou zájemci o testování získat, je s tím spojeno poměrně velké úsilí. Předběžné verze Windows 11 by také rozhodně neměly být používány v produkčním prostředí.

Dobrou zprávou je, že nyní existuje mnohem jednodušší způsob, jak si rychle proklikat systém Windows 11 a získat alespoň základní dojem z jeho inovovaného designu. Nápaditý vývojář přenesl grafické rozhraní Windows 11 do prohlížeče a celou show postavil na základech knihovny React v JavaScriptu.

win11webapp-logo

Windows 11 v prohlížeči

CHIP hodnotí Uspokojivé

Webová aplikace vám umožní poprvé nahlédnout na nový vzhled systému Windows 11 a zpřístupní rozhraní, které si můžete rozkliknout v prohlížeči.

Vyzkoušejte si

 

Proklikání Windows 11 v prohlížeči

win11webapp

Webová aplikace zprostředkuje první dojem z grafiky Windows 11. | Zdroj: Blueedge.me

Rozhodně se nejedná o kompletní projekt Windows 11 v prohlížeči. Projekt najdete na GitHubu a každý, kdo si chce rozhraní Windows 11 jen proklikat, to může snadno udělat pomocí webové aplikace.

Funguje v podstatě v jakémkoli moderním prohlížeči a z jakéhokoli zařízení, takže si pocit z Windows 11 můžete dopřát i na Macu nebo smartphonu. Kompletní systém Windows 11 ale zdaleka není replikován. Lze otevřít nabídku Start a vyhledávání, po kliknutí myší se také zobrazí prohlížeč Edge nebo obchod, a widgety se zasunou do obrazovky vlevo.

Průzkumník souborů ani nová nastavení však zatím nejsou k dispozici; informační centrum se otevře, ale ještě není ve stylu Windows 11.

Stojí za rychlé kliknutí

Ještě jste nevyzkoušeli systém Windows 11, ale rádi byste tak učinili bez větší námahy? Pak stojí za to na chvíli kliknout na webovou aplikaci a rychle se s Windows 11 seznámit. Nečekejte ale mnoho. S implementací v prohlížeči zatím nemůžete strávit příliš času, stále toho hodně chybí. Vývojář se ale stále věnuje úpravám a dalším vylepšením.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud