Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: další nejlepší monitory, tentokrát do 5000 Kč

Jakub Fišer 21.11.2022

V minulém vánočně laděném článku jsme si ukázali trio monitorů s cenovým stropem 3000 Kč. Nyní se podíváme trochu výš, a to na monitory s cenovým stropem 5000 Kč, kde už je výběr mnohem pestřejší a zajímavější.

Kapitoly článku

Pod 5 tisíc korun sice nekoupíte 4K monitor, rozlišení se zastavilo na Full HD, nicméně najdou se tu již plnohodnotné herní mašinky, či monitory pro grafickou práci. Nechybí skvělé barvy ani vysoká obnovovací frekvence.

Samsung Odyssey G32A

Série Samsung Odyssey soustředí multimediálně zaměřené monitory Samsung. Ať už máte na těchto displejích chuť tvořit grafické návrhy nebo hrát hry, můžete. Zaujmout může stylový LCD VA monitor jménem G32A.

Samsung Odyssey G32A

| Zdroj: Samsung / Odyssey press kit

Ten přináší 24″ úhlopříčku při poměru 16:9, rozlišení Full HD a také vysokou obnovovací frekvenci 165 Hz. Dále má tento Odyssey nastavitelnou výšku a zaujme i konektivitou: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 a dokonce i sluchátkový port. Kromě toho nutno zmínit filtr modrého světla a podporu AMD FreeSync. Cena tohoto kousku je 3600 Kč včetně DPH, případně 5000 Kč včetně DPH ve 27″ variantě.

HP EliteDisplay E243

Dost možná nejkrásnější a nejstylovější monitor s cenou do 5000 Kč. HP EliteDisplay E243 je plochý monitor s velkou možností různého náklonu a otočení (třeba na výšku), díky kloubu, na kterém je uchycen. Z hlediska specifikací se jedná o 23,8″ LCD IPS panel s rozlišení Full HD a základní 60Hz frekvencí obnovy.

 

| Zdroj: HP Czech Republic / YouTube

Kromě antireflexní vrstvy, filtru modrého světla i FlickerFree technologie zaujme bohatá konektivita: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, VGA, sluchátkový port a 3× USB 3.0. V ceně 4500 Kč včetně daně máte též integrovanou HD webkameru a reproduktory od Bang & Olufsen.

MSI Optix G27C6P

Kategorii monitorů do 5000 Kč ukončíme tím dost možná nejlepším monitorem pro hráče v této cenové relaci. Optix G27C6P od MSI nabízí vše důležité, co hráči potřebují. Tento LCD VA monitor s úhlopříčkou 27″ je částečně prohnutý, má Full HD rozlišení a konvenční poměr stran 16:9.

MSI Optix G27C6P

MSI doporučuje koupit monitorů víc a spojit je | Zdroj: MSI / Optix press kit

Hráče mezi zákazníky pak potěší zejména 165Hz obnovovací frekvence a odezva 1 milisekunda. Ani tentokrát nejsou zákazníci ochuzeni o filtr modrého světla, FlickerFree úpravu či technologii FreeSync. Z hlediska konektivity je zde port pro sluchátka či reproduktory, DisplayPort 1.2 a také 2× HDMI 1.4. Cena herního monitoru MSI je 4500 Kč včetně DPH.

Zdroj: autorský text, Samsung, HP


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud