Přejít k hlavnímu obsahu

To nejlepší ze tří světů

redakce 20.05.2022

V systému Windows 11 už nemusíte spouštět jen software určený právě pro Windows, ale také programy pro Linux a aplikace pro Android

Chip 06/2022:  Éra, kdy byl systém Windows uzavřenou platformou, skončila. Microsoft již několik let používá WSL (Windows Subsystem for Linux) pro podporu linuxového softwaru přímo ve svém operačním systém. Nyní ve Windows 11 byla tato funkce dokonce zásadně vylepšena, takže lze nyní ve Windows spouštět i linuxové programy s grafickým uživatelským rozhraním. Díky řešení Windows Subsystem for Android (WSA) je nově navíc do Windows 11 integrována také podpora pro androidové aplikace. I když ještě není zcela hotová, lze ji s několika triky používat.

Microsoft používá jak pro subsystém pro Linux, tak pro ten androidový virtualizaci. Funkce virtualizace proto musí být v počítači aktivována, jinak nelze subsystémy pro Windows spustit. Obecné informace týkající se architektury subsystémů jsme již popsali v článku v březnovém vydání Chipu.

Microsoft již zpřístupnil první testovací verze WSA v obchodě Microsoft Store, ale pouze pro uživatele ze Spojených států. V naší části světa tedy nelze WSA nainstalovat přímo, protože je kontrolován region uživatele. To ale pro nás nebude problém. V červnovém Chipu, který vychází 25. května, se dozvíte vše potřebné.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud