Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohle není apríl: Asus představil ROG Ally, ideální stroj pro hraní v terénu

Jakub Fišer 04.04.2023

Na datum 1. dubna připadá oslava aprílových žertíků. A nebrání se jim ani technologické společnosti. Jenomže tchajwanský Asus si vybral tento den pro představení svého nového hardwarového produktu – ROG Ally.

Kapitoly článku

Marketingové materiály Asusu přímo uvádí: „Toto není aprílový žertík“. S novým sloganem „Čas na hraní, kdykoliv“ Asus představil svůj vlastní handheld pro náruživé hráče, kteří však chtějí čas od času zvednou oči od monitoru či televize a vyrazit hrát ven.

Asus ROG Ally – nový handheld

Asus ROG Ally je přenosná herní konzole podobná Steam Decku. Nabízí ovládací panel nalevo a napravo, uprostřed 7″ displejový panel s rozlišení Full HD při poměru 16:9 a 120Hz obnovovací frekvencí. Jen maximální svítivost 500 nitů moc venkovnímu hraní nepřeje.

Rozvržení herních tlačítek je ryze běžné – nalevo je páčka a směrový d-pad, napravo druhá páčka a čtyři čudlíky X, Y, A, B. Nahoře pak klasická dvojice bumperů, triggerů a zezadu pak ještě po jednom tlačítku na každé rukojeti.

| Zdroj: Linus Tech Tips / YouTube

Co se týče výkonu, zajišťuje jej proprietární čipset s výkonem na úrovni AMD Zen 4. K Ally si můžete připojit externí grafickou kartu s výkonem až na úrovni RTX 4090, tudíž můžete v případě potřeby hrát až na 4K monitoru. Nabíjení probíhá výkonem 65 W a úložiště SSD je o velikosti až 1 TB. Kompatibilitu her zajišťuje systém Windows 11.

Cena ani dostupnost nejsou známé

Bohužel, více informací výrobce nesdělil. V tuto chvíli chystá první prodeje na území USA a Kanady, předobjednávkový portál však zatím spuštěn nebyl. Neznáme tedy ani finální cenu, která by ale podle Asusu měla být „agresivní vůči konkurenci“. Tak uvidíme.

Zdroj: FoneArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme