Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohoto výrobce smartphonů nikdo neznal, teď je celosvětově v top 5

Michal Bareš 04.08.2023

Ještě do nedávna poměrně neznámý výrobce mobilních telefonů se ve druhém čtvrtletí 2023 dostal mezi nejlepší pětku světových výrobců.

Kapitoly článku

Dosud málo známý výrobce se poprvé dostal do top 5 největších světových výrobců smartphonů, alespoň co se týče prodaných kusů. Podle údajů společnosti Canalys za druhé čtvrtletí tohoto roku, které skončilo v červnu, prodala firma Transsion za druhý kvartál 2023 celkem 22,7 milionů smartphonů. infinix

Společnost Transsion, která vyrábí mimo jiné smartphony Infinix, se ve druhém čtvrtletí 2023 stala pátou nejlépe prodávající značkou na světě, zdroj: Infinix


To představuje meziroční nárůst o 22 % a dává společnosti 9% podíl na trhu, oproti 6 % v loňském roce.

Čínský výrobce produkující značky Tecno, Infinix a iTel těžil hlavně z oživení na afrických trzích a nedávné expanze na další rozvíjející se trhy.

Smartphone Top 5: Samsung a Apple jsou stále na špici

První tři místa obsadili obvyklí hráči. Nejvíc zařízení prodal Samsung (53 miliony kusů), i když to představuje 14% pokles ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2022. Navzdory tomu si Samsung udržel stejný 21% podíl na trhu.

Apple zaznamenal meziroční pokles o 13 % a celkem za duben až červen 2023 prodal 43 milionů smartphonů. Přesto si i zařízení iPhone dokázala udržet svůj globální tržní podíl na 17 %.

Xiaomi se s 33,2 miliony dodaných zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2023 umístilo na třetím místě, což představuje meziroční pokles o 16 % a společnost má momentálně na globálním trhu 13 %.

Prodeje smartphonů celosvětově klesly o 10 procent

Hned za Xiaomi se umístilo Oppo, jedna ze značek pod záštitou BBK Electronics. Navzdory 8% ročnímu poklesu dodaných kusů na 25,2 milionů jednotek zůstal podíl Oppo na globálním trhu stabilní na 10 %.

Celkově dosáhly celosvětové dodávky chytrých telefonů ve druhém čtvrtletí roku 2023 hodnoty 258,2 milionů kusů, což je o 10 % méně než 287,4 milionů kusů ve stejném čtvrtletí loňského roku.

Zdroj: Canalys.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme