Přejít k hlavnímu obsahu

Trojan Killer

Martin Kučera 07.04.2019

Trojan Killer je jednoduchý nástroj na vyhledání a likvidaci škodlivého softwaru na disku počítače, který může spolupracovat se všemi běžnými antiviry. ("Půlroční verze")(" - Chip 05/2019.")

Pokud máte podezření, že se ve vašem počítači usídlil nějaký škodlivý program, který neumí váš antivir detekovat, zkuste specializovaný Trojan Killer.

Přestože je operační systém Windows 10 vybaven celou sadou bezpečnostních funkcí a nástrojů, rozhodně to neznamená konec pro specializované antivirové programy. Jednak je třeba zabezpečit i starší verze Windows a pak je jasné, že ani bezpečnostní funkce Windows 10 nejsou všemocné. Zajímavým doplňkem antivirů a firewallů, pracujících v reálném čase na pozadí operačního systému, je program Trojan Killer, který naopak slouží k jednorázovým kontrolám počítače na výskyt škodlivin. Trojan Killer si před každým spuštěním kontroly počítače automaticky aktualizuje databázi škodlivého softwaru a pak důkladně zkontroluje pevný disk na přítomnost malwaru. Odhalený malware umí Trojan Killer také rovnou zlikvidovat. K dispozici jsou dvě úrovně důkladnosti kontroly, stejně jak skenování vybraných složek nebo kontrola obsahu flash disků či pevných disků, připojených k počítači přes USB.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Trojan Killer můžete po instalaci a aktivaci používat po dobu šesti měsíců, včetně nároku na aktualizace databáze škodlivého softwaru i samotného programu. Běžná cena půlročního předplatného aplikace Trojan Killer je kolem 600 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně programu Trojan Killer najdete jeho čtyři základní funkce. Volba »Standard scan« provede běžnou kontrolu disku na výskyt škodlivin, důkladnější kontrola »Full scan« zabere více času a u volby »Custom scan« si můžete vybrat konkrétní složky ke kontrole na škodliviny. V případě, že Trojan Killer během skenování počítače najde potenciálně škodlivý kód, zobrazí na konci kontroly výstrahu a po kliknutí na tlačítko »Show Details« také přehled napadených souborů. Tlačítkem »Cure PC!« odstraníte nalezené škodliviny z disku počítače. GridinSoft nabízí svůj bezpečnostní nástroj také pro smartphony a tablety s Androidem. Aplikace Trojan Scanner je v Obchodě Play zdarma ke stažení a během chvilky zkontroluje instalované aplikace i běžící procesy na výskyt škodlivin. Aktualizace databáze škodlivého softwaru jsou stahovány automaticky a kontrola se může spouštět při každém restartu mobilního zařízení.

Společnost GridinSoft, výrobce programu Trojan Killer, má ve svém portfoliu také další bezpečnostní nástroje. Patří mezi ně především GridinSoft Anti-Malware, aplikace na vyhledání a odstranění škodlivého softwaru. GridinSoft Anti-Malware pracuje na pozadí operačního systému, stejně jako antivirové programy, a průběžně kontroluje, zdali se ve vašem počítači nepokouší usídlit malware. Zvládne přitom i detekci dobře skrytých rootkitů nebo vyčištění registru Windows od vadných záznamů. Užitečná je také možnost resetování nastavení webových prohlížečů, které škodlivé programy často svévolně mění.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud