Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ultrabooky s dotykovým displejem

redakce 17.09.2013

Společnost Fujitsu představila dvě novinky z řady notebooků LIFEBOOK U, a to včetně vlajkové lodi celé série, kterou je nový dotykový ultrabook založený na procesorech Intel Core 4. generace.

Mezi novinky ze série LIFEBOOK U patří ultra tenký notebook LIFEBOOK U554 a dotykový ultrabook LIFEBOOK U574. Tyto nové modely jsou vybaveny například baterií pro celodenní provoz, mobilním připojením a funkcí spouštění počítače ze sítě (Preboot Execution Environment, PXE), jež umožňuje vzdálenou správu.

Nabízí i další funkce, jako je například pokročilá ochrana proti odcizení (Advanced Theft Protection, ATP), která umožňuje v případě krádeže notebooku jeho vzdálené zablokování a smazání dat. Doplňkový modul šifrovacího procesoru (Trusted Platform Module, TPM) umožňuje šifrování a zabezpečuje tím data proti odcizení.

LIFEBOOK U574 je první dotykový ultrabook od Fujitsu s obrazovkou o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Váží 1,6 kg a jeho tloušťka je 19 mm. Je vybaven modulem 3G/UMTS pro mobilní připojení, technologií PXE pro vzdálené spouštění, šifrovacím procesor TPM a pokročilou ochranou proti odcizení (ATP).

LIFEBOOK U554 váží 1,5 kg, má tloušťku 18 mm a obrazovku o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Stejně jako předchozí model, je vybaven modulem 3G/UMTS, s možností vzdáleného spouštění pomocí PXE, doplňkovým šifrovacím procesorem TPM a pokročilou ochranu proti odcizení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud