Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Upovídaná žena a stručný muž – platí to i v telefonování a SMSkách?

Pavel Trousil 10.06.2015

Nové údaje společnosti O2 odpovídají na otázku, jestli ženy víc protefonují a napíší více SMS. Výsledky jsou zajímavé. 

Kapitoly článku

Podle nejnovějších údajů firmy O2 ženy v telefonování skutečně vedou. Provolají totiž o třetinu více času než muži. Ti se tak se svými 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v SMSkách hrají prim ženy, měsíčně se proťukají k počtu 98, muži jim však se svými 76 esemeskami slušně konkurují. Jak se ovšem zdá, v zahraničí tato pravidla padají. Muži totiž z ciziny telefonují výrazně častěji než ženy, během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40. A s kolika lidmi po telefonu nejčastěji komunikují ženy a s kolik muži? Tady je to téměř remíza – muži mají průměrně 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen.

Mobilní data

Chytré telefony ovládly svět a s nimi i mobilní data. Vždyť nejrychlejší mobilní internet 4G LTE už frčí skoro ve všech koutech republiky. Jak si stojí v užívání mobilních dat muži a ženy a jaké mobily jsou nejoblíbenější?

„Datují“ hlavně mladí. A datují velmi rádi. To dokládají také provozní statistiky O2. Pro celých 71 procent mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Aby taky ne, když smartphone vlastní 75 procent všech mladých lidí v této věkové kategorii. Mladí muži v datování vedou – v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Jedná se však o průměrnou spotřebu dat, zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB dat za měsíc. Průměrný objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

A jaké telefony nejraději používají muži a jaké jsou zase oblíbené u žen? Obě pohlaví využívají vesměs stejné telefony, rozdíl je pouze v pořadí. Ženy jednoznačně preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Tyto telefony ale nepodporují nejrychlejší mobilní internet 4G LTE. Z mobilů, které podporují nejrychlejší internet 4G LTE to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, kterému šlape na paty jablkový telefon – Apple iPhone 5s. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

Zdroj: O2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme