Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Usnadněná práce s NAS

redakce 01.08.2013

Společnost QNAP zpřístupňuje nový operační systém QTS 4.0 na stále více zařízeních. Hlavní novinkou tohoto nového systému je integrace okenního správce do uživatelského prostředí webového prohlížeče včetně podpory funkce „táhni a pusť“.

Oken může být otevřeno více. Vylepšení se týkají i synchronizace napříč platformami včetně chytrých telefonů, pro které připravil QNAP hned několik aplikací. NAS server už není jen místem k ukládání dat na místní síti a zálohování, ale vlastním cloudem a úložištěm s podporou řady funkcí. Dostanete se na něj i z mobilního telefonu.

Domácí uživatelé mohou využívat NAS server nejen k zálohování, ale také jako multimediální centrum. Server tedy funguje i jako Photo Station (takže umožňuje slideshow s možností přetažení fotografií, automatické třídění snímků v čase, tagování, zálohování fotek a videí přes Smart Import) a také Music Station (má nové uživatelské prostředí a dovoluje editování textů skladeb a poslech internetových rádií). Funkce HyppyGet zajistí stahování videí z YouTube a Vimeo a fotek z Facebooku. Program QAirplay zase umožňuje prohlížení fotografií a přehrávání videí umístěných na QNAP NAS přes AirPlay. Další aplikace můžete získat pomocí App Center, kde je více než 80 programů od QNAPu i třetích stran.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme