Přejít k hlavnímu obsahu

Velký průvodce notebooky

Michal Bareš 20.08.2021

Náročná doba práce z domácích kanceláří odhalila limity starších mobilních počítačů. Ukážeme vám, jak je rozumně upgradovat a doporučíme nejlepší tipy na nákup nového notebooku různých velikostí a cen.

Chip 09/2021: Nároky na domácí IT hardware se za poslední rok výrazně zvýšily. Pocítili to i obchodníci. V důsledku pandemie se prudce zvýšil prodej stolních počítačů a notebooků, který v předchozích letech klesal. Není to ale překvapivé, protože řada lidí, která denně seděla v domácí kanceláři nebo musela organizovat domácí vzdělávání dětí, narazila na limity staršího počítače. Je totiž značný rozdíl mezi tím, když počítač doma potřebujete jen občas, a tím, když jste na něm závislí každý den.

Náš velký průvodce se zaměřuje výhradně na notebooky, protože většina uživatelů dnes doma i v práci používá spíše notebook než stolní počítač. Notebooky zabírají minimum místa, snadno se přenášejí a plní všechny úkoly stolního počítače. Pokud však nastane situace, že přestane výkon stačit, náprava není zdaleka tak jednoduchá jako u velkého počítače. Ukážeme vám, jak starší mobilní počítač opět dostat do formy a přizpůsobit jej moderním nárokům. Než to však uděláte, měli byste začít s kontrolou a zjistit, co se s vaším starým notebookem technicky dá dělat a zda jeho revitalizace vůbec dává ekonomický smysl. Rozhodnete-li se nakonec pro nákup nového stroje, poradíme vám, jak jej vybrat, a nabídneme nejlepší námi prověřené modely. Součástí článku jsou obsáhlé tabulky nejlepších notebooků s úhlopříčkou do 14“ a nad 14“.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud