Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Více než ukazovátko

redakce 27.06.2013

Společnost POINT OF VIEW přišla na trh s novinkou z řady příslušenství. Její polohovací zařízení Airmouse je určeno pro PC, tablety a SMART TV. Na první pohled připomíná obyčejný pointer (ukazovátko), ale funguje na stejném principu, jako jsou například bezdrátové ovladače herních konzolí.

Podle výrobce stačí vzít  Airmouse  do ruky, namířit na obrazovku a ovládat tak kurzor myši. Kam uživatel ukáže, tam se kurzor posune. Díky Airmouse není potřeba mít na televizním stolku místo a vhodný podklad pro pohyb myši. Uživatel namíří na televizi a na položku, kterou chce pustit. Zařízení Point Of View Airmouse je vybaveno tlačítky s funkcí ovládání hlasitosti. Podporovaný je také operační systém Android a jeho funkční tlačítka, díky čemuž můžete na dálku a ovládat i svůj tablet.

Díky tomu, že Airmouse snímá pohyb ruky a není závislý na orientaci vhledem k přijímači, je doplňkem také při prezentacích, kde například uživatel neukazuje přímo na obrazovku svého notebooku nebo tabletu, ale na plátno s promítaným obrazem.

Kromě levého a pravého tlačítka myši, ovládání hlasitostí a systémových tlačítek, je Airmouse navíc vybaven navigačním křížem a tlačítky PgUp a PgDown, užitečnými právě při procházení jednotlivých snímků při prezentacích. Pro tento případ ve výbavě nechybí ani laserové ukazovátko, kterým lze ukázat na detaily v prezentacích nebo třeba při prohlížení fotografií s přáteli. Aby nedocházelo k současnému pohybu kurzoru a laserového ukazovátka, je Airmouse vybaven tlačítkem pro deaktivaci pohybového sensoru. Díky vlastnímu USB přijímači tak není uživatel omezen pouze na přítomnost Bluetooth.

 

Specifikace Point Of View Airmouse

  • Počet tlačítek: 14
  • Laserové ukazovátko (pointer): ANO
  • Rozhraní přijímače: USB 2.0
  • Připojení  Airmouse: 2.4GHz RF
  • Napájení: 2x baterie AAA
  • Rozměry přijímače: 19 x 14.3x6.15mm
  • Rozměry Airmouse: 120.5x37.2x28mm
  • Hmotnost: 63 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud