Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Video streamovací služby v ČR: s přehledem vládne Netflix, na dalších místech je těsno

Josef Mika 29.02.2024
Zdroj: Freepik

Streamovací gigant Netflix mezi českými uživateli jasně vede. Jeho podíl je vyšší než celkový podíl druhého a třetího hráče. Většina globálních značek je v Česku dobře etablovaná. Lokální služby spíše paběrkují.

Netflix je synonymem pro video streaming i u nás. Sice na začátku loňského roku utrpěl menší ztráty a meziročně má na českém trhu o 3 % méně předplatitelů, ale jeho pozici aktuálně nikdo neohrožuje. Vyplývá to z dat serveru Just Watch.

Loni se z hlediska procentního růstu nejvíce dařilo nové službě Sky Showtime, která od svého startu v únoru 2023 získala +5 % trhu.

Video streaming
Podíly video streamovacích služeb na českém trhu
Zdroj: JustWatch.com

Vliv má zdražování

Netlfix oficiálně zpřístupnil svou streamovací službu divákům v České republice začátkem roku 2016. Přelomem byl pak rok 2019, kdy bylo lokalizováno celé uživatelské prostředí. V podstatě od začátku si můžeme vybírat v Česku z předplatných Basic, Standard a Premium lišících se počtem povolených zařízení, na kterých můžete sledovat pořady současně, a také nejvyšší možnou kvalitou streamování.

Video streaming
Pohyby během roku 2023 nebyly velké, trh částečně ovlivnilo spuštění služby Sky Showtime.
Zdroj: JustWatch.com

Je to až k neuvěření, ale Netflix je asi jedinou streamovací službou, která u nás má dlouhodobě stabilní ceny. Bojuje sice proti sdílení účtů, zrušil také měsíční zkušební období zdarma, ale základní ceny u nás ponechal. Zatímco HBO nebo Disney+ zdražovaly, Netflix drží své ceny v ČR v podstatě od začátku na stejné úrovni. Je však pravděpodobné, že se to letos změní.

Zdroj: JustWatch

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud