Mnohým uživatelům stačí PDF soubory pouze prohlížet. Pro jejich úpravu však obyčejný freeware nestačí a je potřeba sáhnout po specializovaném nástroji.
VivPDF je odborníkem na veškerou práci s PDF soubory, ať už jde o jejich čtení, tvorbu či editaci. Pro úpravu obsahu nabízí všechny potřebné nástroje, od textového editoru s detailními možnostmi fontu, přes opatřování stránek vodotiskem a Batesovými čísly až po přidávání odkazů na navigaci dokumentem či na otevírání souborů a webových stránek. Jednotlivé stránky jsou také libovolně manipulovatelné, tedy není problém slévat několik dokumentů dohromady nebo extraktovat individuální úseky. Osobní postřehy a důležité pasáže je možné zaznamenat pomocí několika zvýrazňovačů a vkládání komentářů a pro zvýšení autenticity dokumentů je VivPDF vybaven nástroji na práci s digitálními podpisy a certifikáty. Z hlediska zabezpečení je k dispozici možnost enkrypce pomocí hesla, kde je kromě samotného hesla nastavitelný také enkrypční algoritmus a případy vyžadování hesla. Kromě standardního uložení v PDF nabízí dále program konverzi do dalších formátů, včetně Wordu, Excelu, PowerPointu, HTML a RTF.
Program VivPDF existuje i ve vyšší Pro verzi, která obsahuje OCR modul. Jde o technologii umožňující rozpoznávání textu z naskenovaných dokumentů nebo screenshotů obrazovky. OCR modul podporuje i český jazyk a jeho výsledky rozpoznávání textu nás při testování mile překvapily a to i v případě méně kvalitních skenů. Oproti konkurenci se dá vytknout horší formátování textů a tabulek. Registrovaní čtenáři Chipu mohou využít speciální nabídku na nákup Pro licence. Odkaz najdete přímo na registračním formuláři.
|
|
Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.
VivPDF nabízí detailní nastavení podepisování dokumentů, kromě samotného obsahu podpisu lze dále konfigurovat i jeho vzhled, včetně možnosti vložení obrázku. Zkušení uživatelé mohou existující digitální ID jednoduše importovat ze souboru, program ale zahrnuje i šikovného průvodce tvorbou nového ID. V nabídce jsou dvě místa, kam lze své digitální ID uložit, a to buď Windows Certificate Store nebo do nově vytvořeného PKCS#12 souboru.
Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2017. |