Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výstřižky z Windows 11 budou umět kopírovat text z obrázků

Pavel Trousil 15.09.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Microsoft přidal do nejnovějšího sestavení Windows vylepšený nástroj Výstřižky s podporou rozpoznávání textu, což uživatelům umožňuje vybírat a kopírovat text ze snímků obrazovky. Nová podpora OCR (optické rozpoznávání znaků) je zatím dostupná pro uživatele programu Windows Insider.

Funkce se jmenuje v anglické verzi Windows Text Actions a je k dispozici od verze 11.2308.33.0 nástroje Výstřižky, vysvětlil Dave Grochocki, hlavní produktový manažer pro aplikace Windows Inbox. "Představujeme funkci Text Actions, která detekuje text na zachycených snímcích obrazovky a usnadňuje tak kopírování textu z jakéhokoli obrázku, který můžete sdílet s ostatními nebo vložit do jiné aplikace," řekl Grochocki.

Výstřižky
Nová funkce v aplikaci Výstřižky pozná v obrázku text a umožní ho zkopírovat a dále s ním pracovat.
Zdroj: Blog Microsoft, TZ

"Chcete-li funkci využít, klikněte na tlačítko Text Actions na panelu nástrojů, aby se zobrazil text, který lze vybrat, a teprve poté vyberte a zkopírujte text myší." Po aktualizaci bude aplikace Výstřižky umožňovat výběr a kopírování textu pomocí tlačítka na panelu nástrojů "Kopírovat vše" nebo klávesových zkratek, například Ctrl + A a Ctrl + C.

Výstřižky
Funkce pro redigování skryje na dokumentu citlivé údaje, jako je e-mail, nebo telefon.
Zdroj: Blog Microsoft, TZ

Výstřižky budou také vybaveny funkcí „redigování“ pro odstranění citlivých informací ze snímků obrazovky před jejich sdílením. Ta automaticky skryje například e-maily a telefonní čísla. Případně vyberte text, který chcete skrýt, a klikněte na "Redigovat text" v kontextové nabídce pravého tlačítka myši.

Vzhledem k tomu, že nástroj Výstřižky je ve výchozím nastavení systému Windows předinstalovanou aplikací "schránky", získají všichni uživatelé přístup k této funkci bez nutnosti instalace dalšího softwaru Microsoftu.

Zdroj: Blog Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud