Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vývojářské nástroje pro Windows Phone 7

redakce 14.04.2011

Společnost Microsoft na konferenci MIX11 představila možnosti nových vývojářských nástrojů, které budou v květnu uvolněny vývojářům her a aplikací. Tyto nástroje umožní mnohem širší využití možností Windows Phone 7 zařízení, ať už se jedná o multitasking nebo například přístup aplikací ke kontaktům, kalendářům, senzorům GPS, akcelerometru, ale i fotoaparátu.

Uživatelé telefonu Windows Phone 7 také budou moci využívat plně integrovaný Internet Explorer 9 s podporou HTML5 a akcelerovaným vykreslováním obsahu. K současné podpoře propojení se sociální sítí Facebook bude také přidána přímá integrace sociální sítě Twitter a přímé propojení s online úložným prostorem SkyDrive. Díky „Live Agents“, rozšířené podpoře multitaskingu, budou Windows Phone 7 zařízení podporovat Push notifikace, programy běžící na pozadí, interakce s Live Tiles, stahování dat na pozadí a rychlé přepínání mezi aplikacemi.
Vývojářské nástroje pro současnou verzi byly staženy 1,5 milionu krát. Počet registrovaných vývojářů dosáhl počtu 38 000 a každý týden se registruje více než 1200 dalších. Úspěch her a aplikací pro Windows Phone 7 pak dokazuje, že průměrně si uživatel této platformy stáhne 12 aplikací za měsíc. Pro uživatele jsou k dispozici nejen aplikace zdarma, ale u 44% placených aplikací je také k dispozici verze, která dává možnost vyzkoušet aplikaci před zakoupením.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud