Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přináší revoluční novinku: aplikace už nikdy nebude stejná jako dřív

Jakub Fišer 18.04.2024
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Společnost Meta v těchto dnech začala ve své aplikaci WhatsApp testovat zbrusu novou funkci. Tou je zapojení umělé inteligence Meta AI. Přímo v aplikaci tak budete moci zadávat umělé inteligenci faktické dotazy, v pozdější fázi by měla přibýt i možnost generování obrázků pomocí vlastních příkazů.

Kapitoly článku

Umělá inteligence ve WhatsAppu

O dostupnosti umělé inteligence v aplikaci WhatsApp informoval server WABetaInfo, který se únikům z veřejně dostupných beta verzí aplikace věnuje dlouhodobě. Dle informací tohoto zdroje je funkce dostupná jak pro iOS, tak Android, avšak pouze pro náhodně vybrané beta testery z USA a Indie, kteří mají telefon přepnutý do angličtiny.

Co ale vlastně znamená „umělá inteligence ve WhatsAppu“? Jde o nástroj Meta AI, který je vyvíjen přímo společností Marka Zuckerberga a využívá též open source jazykový model Llama 3, jenž taktéž pochází z dílny Meta.

Zdroj: @WABetaInfo / X

Nástroj umělé inteligence v aplikaci WhatsApp není tak docela navázán na samotnou aplikaci, jako je spíš její extra součástí. V první fázi vývoje, jak o tom informuje WABetaInfo, nabízí klasické funkce chatovacího robota.

Meta AI: kdy dorazí?

Můžete se jej tak zeptat na různé hudební žánry, nechat si poradit dovolenkovou destinaci, vyžádat si radu ohledně nákupu auta či počítače online, anebo s ním debatovat na různá témata (například zdali je lepší vážná hudba, anebo rock). K dispozici by co nevidět měla být i funkce generování obrázků, podobně jako to umí neuronová síť Midjourney.

Meta AI v aplikaci WhatsApp najdete v sekci chatů úplně nahoře – tam, kde je v současnosti umístěno vyhledávací pole. Funkce vyhledávání zůstane na svém místě, doplní ji ale právě zmíněná umělá inteligence.

Mohlo by vás zajímat

Jak už zaznělo, technologie je aktuálně testována v rámci beta verze pro oba hlavní operační systémy Android a iOS. V tuto chvíli je však velmi předčasné predikovat, kdy bude Meta AI v rámci WhatsAppu vypuštěna „naostro“. Až se tak stane, budeme vás o tom informovat.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud