Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp by se měl mít na pozoru: konkurence přichází s novými funkcemi

Jiří Palyza 02.07.2021

Konkurent aplikace WhatsApp, Telegram, má už mnoho uživatelů. Mimo jiné je to i tím, že komunikátor vždy přijde s nějakými skvělými funkcemi. S nejnovější aktualizací jsou konečně možné skupinové videohovory, a také byl dále vylepšen design.

Messenger Telegram je jednou z nejoblíbenějších alternativ aplikace WhatsApp. Vývojáři implementovali šifrování komunikace a prostředky k ochraně dat ještě předtím, než příslušné funkce zavedl WhatsApp. Telegram si tak dokázal získat značný počet uživatelů a přežít i navzdory velké konkurenci.

To ale není vše: díky botům, rozšířením a mnoha funkcím je Telegram mnohem výkonnější, než WhatsApp. A vývojáři neustále pracují na dalších novinkách.

telegram-logo

Telegram - aplikace pro Android 7.8.0

CHIP hodnotí Dobrý

Bezpečný klon WhatsAppu: Telegram je messenger s důrazem na zachování bezpečnosti. Funkce jsou podobné, jako v případě WhatsAppu.

Stáhněte si

 

Červnová aktualizace: skupinové videohovory a animované pozadí

telegramupdate

Telegram: alternativa aplikace WhatsApp má nyní možnost skupinových videohovorů. | Zdroj: Telegram

Skupinové videohovory: od této chvíle lze skupinový hlasový chat změnit na videohovor. Za tímto účelem lze nyní v hlasovém chatu aktivovat kameru. Nechybí ani klasické funkce videochatu: můžete sdílet obrazovku, podle potřeby lze zapnout a vypnout potlačení šumu na pozadí. Co je praktické pro přednášky nebo prezentace: klepnutím na video jej zobrazíte v celoobrazovkovém režimu, a v případě potřeby lze také připnout. K dispozici je podpora stolních počítačů a tabletů. Při spuštění jsou videohovory omezeny na maximálně 30 osob, ale vývojáři slibují, že tento limit rychle rozšíří.

Animované pozadí: vícebarevná pozadí chatu se nyní dají přidat na vyžádání ke každé odeslané zprávě. Tato funkce je k dispozici pro všechna standardní barevná témata, ale můžete si také vytvořit vlastní animovaná pozadí. Ta můžete dokonce sdílet s přáteli a rodinou.

Animace při odesílání zpráv: kromě pohyblivých pozadí se nyní po obrazovce - a z klávesnice do chatu - mohou pohybovat také samolepky a emotikony. Pro uživatele iPhonu to platí i pro média a textové zprávy. Na první pohled vnáší animace do chatu dynamiku, aniž by příliš rušila.

Nové animované emotikony: spolu s oběma výše uvedenými novinkami se rozšíří výběr emotikonů, které se při odeslání jedné zprávy pohybují v chatu.

Nová nabídka automatizace: botové chaty mají vedle vstupního pole novou položku nabídky, která umožňuje procházet a rychle vybírat příkazy.

Překonává WhatsApp? Všestranný Telegram

WhatsApp je z hlediska počtu uživatelů v segmentu online messengerů stále jednička. Telegram ale může nabídnout podstatně více funkcí. Multimediální soubory jsou ukládány v cloudu, což uživatelům umožňuje prakticky neomezené možnosti pro fotky a videa. Sdílet lze nejen obrázky, videa a PDF, ale i další typy souborů až do kapacity 2 GB. Není tedy problém odeslat například soubor ZIP.

Co se týče zabezpečení, má Telegram v praxi nevýhodu, protože uživatelé musí šifrování nejprve výslovně povolit.

Další plusové body může komunikační program získat za rozšiřitelnost. Existuje celá řada telegramových botů, které slouží k nejrůznějším účelům. Zahrnuté jsou možnosti jednoduchého připomínání v prostředí Spotify, přes komplikovanější automatizace, až k online obchodování. A pokud nenajdete bot, který by vám vyhovoval, můžete si relativně snadno vytvořit svůj vlastní. Telegram nabízí takřka neohraničené množství možností.

Telegram: solidní alternativa k WhatsAppu

Telegram může bodovat proti špičkovému WhatsAppu zejména díky mnoha funkcím, a je tak jeho úspěšnou alternativou. Ale pozor: koncové šifrování musíte výslovně aktivovat. Také mějte při používání komunikátoru na paměti, že se na platformě zabydleli i různí konspirační teoretici, radikální skupiny a provozovatelé nelegálních obchodů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud