Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Windows 11 zahlcený reklamami: jak se jich snadno a rychle zbavíte

Jiří Palyza 16.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Uživatelé nejnovějšího systému od Microsoftu vidí v různých oblastech operačního systému stále více reklam. Je to otravné, a tak mnoho z nás přemýšlí o tom, jak zabránit jejich zobrazování.

Kapitoly článku

Microsoft pokouší trpělivost uživatelů a umísťuje do Windows 11 mnoho reklam. Nedávno neunikla jeho pozornosti ani nabídka Start, která nezůstala tohoto "vylepšení" ušetřena.

Některé z reklam lze vypnout pomocí nástrojů, které jsou k dispozici v rámci systému, ale jejich nastavení jsou tak rozptýlená a zasutá v různých možnostech, že je uživatel nalezne jen stěží. Naštěstí ale existují i bezplatné nástroje, které reklamy z Windows snadno odstraní.

Uživatelé vidí ve Windows stále více reklam: dá se tomu zabránit?

Nastavení ve Windows 11
Některá zobrazení lze ve Windows vypnout. Příslušné přepínače jsou ale rozdělené do různých nastavení.
Zdroj: Windows 11 / Nastavení

Microsoft rozmísťuje reklamy na různá místa Windows a označuje je popisy, jako například "Doporučení", "Zkratky" nebo "Zkušenosti". V nejnovější verzi Windows 11 se reklamy mohou zobrazovat v následujících oblastech:

  • nabídka Start,
  • Průzkumník Windows,
  • zamykací obrazovka,
  • Nastavení Windows,
  • při spuštění po nové instalaci systému.

Něco se dá vypnout přepínačem v příslušné oblasti nastavení – například doporučení nových aplikací v nabídce Start.

Zobrazování reklamy lze také vypnout ručně v registru systému, pokud znáte ty správné klíče. To je ale pro většinu uživatelů příliš časově náročné. Nicméně existují praktické nástroje, které nám v tom pomohou a příslušné kroky převezmou.

Bezplatné nástroje očistí Windows od reklam, a také utlumí jeho sledovací vášeň

Okno bezplatného nástroje OO ShutUp++
K rychlému vypnutí reklam a sledovacích prvků v systému Windows lze použít nástroje, mezi které patří například "ShutUp10++".
Zdroj: ShutUp10++

Jeden z těchto nástrojů se nazývá ShutUp10++. Pomocí tohoto bezplatného softwaru můžete ve Windows 10 a 11 vypnout nejen reklamy, ale také skryté sledovací programy a chránit tak své soukromí. K tomu stačí jen správně nastavit příslušný přepínač.

Dalším pomocníkem v této oblasti je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem "Oh Frick Go Back", zkráceně OFGB. Je k dispozici speciálně pro Windows 11. Tento srozumitelný program se specializuje na jediný účel, a tím je pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak v jednom kroku deaktivovat všechny známé reklamní pozice.

Zdroj: O&O ShutUp, OFGB

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud