Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WUG - Akce na únor 2015

redakce 02.02.2015

Před několika dny bylo uvolněno nové sestavení Windows 10 pro testovací uživatele v rámci Preview programu. To je nyní dostupné i v českém jazyce a obsahuje několik zásadních novinek. Zkoušeli jste nový systém a jak se vám jeho funkce líbí? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

wug-windows-user-group-nahled

Brno - Licencování Microsoft produktů pro IT správce
2. února 2015 od 17:00 - Radek Žalud (MCTS)

  • Odborník na licencování Microsoft produktů ze společnosti DAQUAS Vás v prakticky orientované přednášce provede licenčními modely nejčastěji používaných serverových technologií Microsoftu. Těšit se můžete na prezentaci praktických scénářů licencování Windows Serveru, SQL Serveru, Exchange a SharePoint Serveru, které budou prezentovány na praktických příkladech se zaměřením na nejčastější licenční chyby, jako je licencování koncových uživatelů a uživatelů přistupujících ze sítě internet, integrace produktů a s tím související fenomén pravidla multiplexingu, licencování virtualizovaných prostředí popřípadě licencování propojení s prostředím Cloudu a licencování v Microsoft Azure. Pokud bude čas, ve zkratce bychom mohli zavadit i o licencování Windows Desktopu a Office aplikací.

Ostrava - Azure SQL Database
5. února 2015 od 17:00 - David Gešvindr (MCSE, MSP, MCT)

  • Z pohledu databázového vývojáře a správce si společně představíme službu Azure SQL Database. Zaměříme se na to, jak se liší „databáze jako služba“ od našeho klasického SQL Serveru, jaké přináší výhody a nevýhody. V přednášce se dále zaměříme na novinky, která tato služba v letošním roce nabídla a jejich praktický dopad na použitelnost celé služby. Stranou nezůstanou ani témata jako automatická údržba, optimalizace databáze či její zabezpečení. 

Praha - MVVM a Knockout JS v praxi
12. února 2015 od 17:30 – Tomáš Herceg (MVP)

  • Ukážeme si, jak nejlépe navrhovat viewmodely, jak je překládat do javascriptu, jak spolupracovat s Kendo UI, dále si ukážeme pokročilejší použití pluginu Knockout Mapping, pobavíme se o klientské a serverové validaci, vysvětlíme si, jak Knockout používat z TypeScriptu a nakonec si ukážeme framework Durandal, který nám umožňuje psát Single Page aplikace v Knockoutu.

Praha - Microsoft Hyper-V Best Practices
19. února 2015 od 17:30 – Jan Marek (MCT, MVP, MCSE)

  • Tato přednáška má za cíl ukázat nejvhodnější možnosti konfigurace virtualizační platformy Microsoft Hyper-V. Na několika praktických příkladech si vysvětlíme, jak nakonfigurovat Hyper-V v oblasti hostitelů, virtuálních strojů, sítí, úložiště, vysoké dostupnosti a disaster recovery tak, aby byla zajištěna stoprocentní podpora, bezpečnost a výkon.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud