Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YouTube podniká další kroky proti blokaci reklam: důsledky se vám nebudou líbit

Jiří Palyza 19.04.2024
Zdroj: PxHere

Reklamy v YouTube videích jsou otravné a pokud si nepředplácíte verzi Premium, pravděpodobně se s nimi setkáváte stále častěji. Mnoho uživatelů to doposud řešilo instalací blokátoru reklam, což se provozovateli oblíbené video platformy pochopitelně nelíbí. Nyní chce podniknout proti blokaci reklam důraznější kroky a zaměřuje se především na mobilní uživatele.

Na platformě YouTube uživatelé každodenně shlédnou miliony videí. Nyní ale její provozovatel, Google, vyhlásil další válku proti instalaci blokátorů reklam. Uživatelé mobilních zařízení, kteří blokují reklamy pomocí aplikací třetích stran, by v budoucnu mohli čelit překážkám ve sledování obsahu. Pravděpodobně půjde o delší dobu načítání a chybová hlášení, informující o nedostupnosti obsahu.

Tato opatření jsou součástí globální strategie Google, jejímž cílem je přesvědčit uživatele, aby reklamy tolerovali nebo si předplatili službu YouTube Premium, která je bez reklam. Google podnikal kroky k zamezení blokace reklam už v předchozím roce a zdůvodňoval to ochranou příjmů tvůrců obsahu.

YouTube nutí uživatele k dodržování pravidel a nabízí verzi Premium
 

Video YouTube na obrazovce smartphonu
Google se dlouhodobě snaží, aby uživatelé blokátory reklam neinstalovali. Nyní se zaměřil především na uživatele mobilních zařízení.
Zdroj: charlesdeluvio/Unsplash

Pro zajištění dodržování podmínek užívaní služby ze strany uživatelů, Google povoluje v souvislosti s YouYube pouze ty aplikace třetích stran, které jsou v souladu s API rozhraním video aplikace.

Aplikace pro blokování reklam, mezi které patří například AdGuard, umožňující sledování videí bez reklamních přestávek, tyto podmínky porušuje.
 

Mohlo by vás zajímat

Pro uživatele, kteří reklamy ve videích nechtějí, Google nabízí alternativu služby YouTube Premium. Ta je ale placená. V režimu individuálního předplatného stojí 179 Kč/měsíc, pokud zaplatíte za celý rok, přijde vás to na 1399 Kč.

Google svůj postup proti blokaci reklam vysvětluje ochranou zdrojů příjmu pro tvůrce obsahu.

Zdroj: Google Support, Gizmodo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud