Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zabezpečení pro Androidy a tablety

redakce 26.08.2013

AVAST Software uvádí na trh produkt avast! Mobile Premium, neboli placenou verzi bezpečnostního řešení pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android.

Novinkou je vylepšená technologie proti krádeži Anti-Theft a prvek BackUp pro lepší zálohování. Geo-Fencing, klíčový prvek technologie Anti-Theft, umožňuje spustit hlasitý alarm, pokud se někdo pokusí zařízení vzdálit od uživatelem předem nastavené polohy. Prvky Anti-Theft a BackUp řeší největší obavy zákazníků, tj. ztráty důležitého obsahu jako jsou obrázky, kontakty, ale také finanční údaje a přístupy, a to v případě ztráty či krádeže zařízení. Z celosvětového průzkumu zákazníků s více jak 167 000 respondenty AVAST zjistil, že jeden ze čtyř vlastníků chytrého telefonu v České republice alespoň jedenkrát ztratil své zařízení, což ho stálo v průměru 7 100 Kč.  Průzkum také poukázal na to, že více jak 60 % vlastníků chytrých telefonů v ČR si vůbec svá data nezálohují.

“Více jak polovina lidí v České republice vlastní chytré telefony a lidé jsou čím dál tím více znepokojeni obavou ze ztráty dat na svých mobilních zařízení,” říká Vincent Steckler, generální ředitel společnosti AVAST Software. “avast! Mobile Premium je reakcí na rostoucí potřebu ochrany a zabezpečení mobilních zařízení typu android.”

Sledování zařízení a dat

avast! Mobile Premium obsahuje stejnou ochranu proti malware a virům jako jeho bezplatná verze, která byla oceněna nezávislou testovací organizací AV-Test s výsledkem nejvyšší možné úrovně učinnosti 99.8 % a 100 % v použitelnosti. Prémiová verze nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní se snadným přístupem ke všem novým prvkům aplikace. Řešení zahrnuje dvě základní aplikace: avast! Mobile Security a avast! Mobile Backup.

avast! Mobile Security: Zákazníci bezplatné verze se již nyní mohou proti krádeži telefonu zabezpečit, a to pomocí dálkového uzamčení nebo smazání dat z telefonu, případně možnosti spustit alarm. Nově si prémioví zákazníci mohou nastavit, aby zařízení vyfotilo případného zloděje a přehrálo vybrané zvuky, pokud se někdo pokusí telefon odemknout.. Dalším prvkem, který zabraňuje neoprávněné osobě v přístupu k zařízení je tzv. Password Check, který uzamyká zařízení, pokud je třikrát po sobě zadáno nesprávné heslo. Prémiová verze umožňuje zákazníkovi technologie Geo-Fencing definovat okruh polohy, kde se bude po určitou dobu nacházet. S aktivováním Geo-Fencingu se v případě pokusu odcizení telefonu rozezní alarm, který přistihně zloděje přímo při činu.

Prvek App Locking umožňuje zákazníkům nastavit hesla k vybraným aplikacím, z důvodu toho, že online bankovnictví a  nakupování skrze aplikace nese riziko ztráty citlivých dat, pokud dojde ke ztrátě zařízení. Navíc technologie Ad Networks Detector informuje zákazníky o reklamních sítích a sledovacích systémech, které se na ně zaměřují a zásobují je nevyžádanou reklamou při shromažďování informací.

avast! Mobile Backup: Uživatelé si mohou preventivně zálohovat své osobní údaje, aby zabránili jejich případné ztrátě. Kromě zálohování kontaktů, sms zpráv a fotografií, které nabízí bezplatná verze, je s prémiovou placenou verzí možné zálohovat aplikace, hudbu, videa, ale také skóre z video her.

"Naši vývojáři nepřetržitě sledují možné virové hrozby, aby mohli přijít s novým řešením, jak zákazníkům poskytnout maximální možnou ochranu. S produktem avast! Mobile Premium dokážeme přistihnout zloděje chytrých telefonů při činu, stejně tak dokážeme ochránit zákazníkova důležitá osobní data," říká Ondřej Vlček, ředitel technické sekce společnosti AVAST Software.

Jak stáhnout avast! Mobile Premium

avast! Mobile Security a avast! Mobile Backup jsou dostupné ke stažení v Obchodě Google Play. Stáhnout lze bezplatné verze nebo je upgradovat na avast! Mobile Premium s přístupem ke všem placeným prvkům. avast! Mobile Premium je dostupný za cenu 39 Kč za měsíc nebo 290 Kč za rok a lze ho stáhnout na webu Google Play.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud