Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zastavení služby Windows Update: jak převzít řízení aktualizací opět do vlastních rukou

Jiří Palyza 01.12.2022

Všudypřítomné aktualizace Windows mohou být pro mnoho uživatelů nervující. Jejich neočekávané spuštění, a tím výrazně omezený výkon, je jeden z nejvíce otravujících zlozvyků Windows. Pokud to chcete řešit, nabízí se nástroj Win Update Stop.

Kapitoly článku

Pro každého uživatele Windows jde o známý scénář: jste zrovna uprostřed práce a najednou se váš počítač vypne a následující půlhodinu restartuje. Aktualizace Windows často přicházejí v nejméně vhodnou dobu a pak už je nelze zastavit.

To se ale dá snadno řešit. Pomocí bezplatného nástroje Win Update Stop můžete aktualizace Windows zcela zablokovat a konečně nebýt neočekávaně rušeni při práci. Pak si můžete sami aktualizace instalovat v čase, který vyhovuje vám a sami si jej zvolíte.

Win Update Stop: zastavení služby Windows Update jediným kliknutím

winupdatestop

Nástroj potěší jednoduchým uživatelským rozhraním. | Zdroj: Win Update Stop

Jednodušeji už to snad ani nejde. Po spuštění nástroje Win Update Stop se zobrazí okno, ve kterém můžete aktivovat nebo deaktivovat možnost povolit nebo zakázat službu Windows Update. Pokud je nástroj aktivní a službu aktualizací jste zakázali, neměli byste se už setkávat s neplánovanými push oznámeními o nutnosti restartu pro dokončení aktualizací, anebo dokonce jejich neplánovaném provedení. Nabízí také možnost aktivní kontroly aktualizací pro případ, kdy jste je měli zablokované po delší dobu.

Obecně ale platí následující a s tím je také třeba k blokaci aktualizací přistupovat. Updaty často odstraňují závažné bezpečnostní nedostatky a zlepšují výkon i stabilitu počítače. Systém, u kterého k aktualizacím nedochází, se po čase může stát snadnou kořistí pro útočníky a různé typy škodlivého kódu. Proto patří z hlediska bezpečnosti k základním doporučením si pravidelně aktuální verzi Windows udržovat a instalovat updaty ve chvílích, kdy počítač nepotřebujete.

Únavné aktualizace

Ač se frekvence aktualizací může mnohým zdát otravná, je dobře, že se o své uživatele v Redmondu takto starají. Různé verze Windows 10 jsou pravidelně aktualizovány, to samé platí i pro Windows 11. Bezpečnostní aktualizace sice nejsou poskytovány bez časového omezení, zpravidla to je u každé z verzí Windows 10 pro domácí uživatele 18 měsíců. A pokud se blíží konec poskytování bezpečnostních updatů, Microsoft nás na nutnost přechodu na novější verzi systému včas upozorní.

Zdroj: Win Update Stop


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme