Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zdarma hry ve Windows a bez instalace: stačí kliknout a hrát

Pavel Trousil 18.03.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Obchod Microsoft Store ve Windows nabízí řadu her. Nejprve ale musíte hru stáhnout a nainstalovat, abyste zjistili, zda vás bude bavit. To už ale neplatí pro všechny. Microsoft do své sbírky přidal „instantní hry“, které lze hrát přímo v prostředí aplikace Microsoft Store, aniž byste je museli instalovat.

"Instantní hry" (Instant Games) jsou snadno hratelné nenáročné hry, které nevyžadují příliš mnoho úsilí. Tyto instantní hry najdete v sekci Kolekce a „Hrajte hry zdarma bez jakéhokoli stahování“. Najdete je i v části Arkáda v aplikaci Microsoft Store. Společnost Microsoft na realizaci tohoto konceptu spolupracovala s několika herními vývojáři. V současné době je k dispozici 69 her, které můžete hrát bez instalace. Microsoft hodlá tuto kolekci v budoucnu rozšířit a zapojit do ní další vývojáře. 

Hra
Hru není nutné instalovat. Stačí kliknout na "Přehrát".
Zdroj: Screenshot Microsoft Store, redakce
hra
Hra se spustí přímo v obchodě s aplikacemi Microsoft Store.
Zdroj: Screenshot Microsoft Store, redakce

Hry běží bez problémů a nezabírají mnoho systémových prostředků. Nečekejte ale, že budou vypadat špičkově, ale přesto většinou vypadají a fungují dobře. Jak se dalo očekávat, všechny hry obsahují reklamy, což nepůsobí zrovna hezky.

hry
Nabídka her je poměrně pestrá.
Zdroj: Screenshot Microsoft Store, redakce

Mohlo by vás zajímat

Hra se ukládá, takže při opětovném spuštění obchodu Microsoft Store nemusíte začínat od začátku. Podobnou funkci nabízí i postranní panel prohlížeče Edge, kde si můžete zahrát podobné minihry.

Zdroj: Windows Central, Windwos Latest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud