Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zdarma online: Adobe uvolnil podporu umělé inteligence pro Adobe Express – vyzkoušejte

Jiří Palyza 22.08.2023

Webová aplikace Adobe Express nyní využívá generativní model umělé inteligence Firefly společnosti Adobe k vytváření vlastních obrázků a textových efektů. Vývojáři Canvy mají o čem přemýšlet.

Kapitoly článku

Pokud pracujete na počítači s grafikou, máte z hlediska výběru vhodných nástrojů mnoho možností. Adobe patří v této oblasti ke standardu, ale ne každý uživatel chce za jeho jinak špičkové produkty platit nemalé předplatné. Má ale k dispozici i bezplatné nástroje, například webovou aplikaci Adobe Express, dříve známou pod názvem Adobe Spark.

Nyní je k dispozici nová verze webové aplikace pro stolní počítače, kterou lze používat i nadále zcela zdarma.

Nejnovější verze této univerzální aplikace nabízí generativní funkce umělé inteligence, které pomáhají v navrhování a sdílení grafického obsahu.

Prvky umělé inteligence a šablony: bezplatné používání aplikace Adobe Express online

adobeexpress

Adobe Express nabízí různé režimy pro zpracování výsledné grafiky: od příspěvků na sociální sítě, přes dokumenty, až po prezentace. Jediné, co je potřeba, je se přihlásit. | Zdroj: Adobe Express

Adobe Express kombinuje v jednom rozhraní mnoho různých nástrojů z oblasti fotografie, designu videa, nebo dokonce generativní umělé inteligence. Nový editor webové aplikace Adobe Express usnadňuje vytváření videí pro sociální média, vylepšování obrázků, navrhování PDF nebo individuální tvorbu vlastní grafiky.

Generativní umělá inteligence Firefly je nyní k dispozici globálně a podporuje zadávání příkazů ve stovce jazyků. Svůj debut si zažila už v březnu a Adobe ji postupně přidal do Illustratoru, Photoshopu a Express. Adobe také plánuje brzy uvést i mobilní verzi.

Uživatelé předplatného Creative Cloud automaticky získají přístup k plné placené verzi Express Premium. Bude to znamenat možnost přímého přístupu a úprav kreativního obsahu přímo z aplikací Photoshop a Illustrator, a přidávání propojených souborů v aplikaci Express.

Do aplikace Express také můžete importovat PDF soubory, vylepšovat je, přidávat do nich text, obrázky, pozadí a loga. Express také podporuje spolupráci v reálném čase. Dokumenty tak můžete upravovat současně spolu se svými kolegy.

Je tu ale přeci jen jedno omezení: online aplikace je podporována pouze v prohlížečích Safari, Google Chrome nebo Microsoft Edge. Uživatelé Firefoxu mají prozatím smůlu.

Zdroj: The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud