Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zdražuje i služba Disney+: od prosince dorazí levnější tarif, bude mít ale velký háček

Jakub Fišer 25.10.2022

V obchodech zdražuje zboží, na e-shopech elektronika a zdražení se žel bohu dotýká také předplatných služeb. Nyní jsme se dozvěděli, že v USA zdraží Disney+, začne ale nabízet dostupnější tarif s reklamami.

Kapitoly článku

Disney+ s reklamami

Netflix ještě ani nestihl pořádně rozšířit svůj tarif s reklamami do Evropy a zbytku světa, a ostatní jej už kopírují. S podobnou nabídkou přijde za necelé dva měsíce Disney a jejich služba Disney+. Nejprve ale zdraží základní tarif, aby ten nový mohla prodávat za původní cenu.

O tom, že Disney+ chystá levnější tarif s reklamami, informovaly nezávisle na sobě portály XDA Developers a The Verge, také Insider @SteveMoser. Aktuálně se také dozvídáme jistá omezení, která s sebou lacinější tarif služby Disney+ přinese.

Podle úniku ze zdrojového kódu bude chybět funkce GroupWatch a SharePlay pro sledování filmů a seriálů na dálku s kamarády. To ale není nic proti omezením, které přináší Netflix. Ten kupříkladu omezuje kvalitu videí na rozlišení 720p, zakazuje HDR a dokonce neumožňuje přístup k veškerému obsahu.

Cena Disney+

A nyní k cenám Disney+. Situace je ztížená tím, že neznáme české ceny – dokonce ani nevíme kdy a jestli vůbec k nám do České republiky levnější tarif Disney+ dorazí. V USA by měl stát 7,99 dolaru, tedy asi 198 korun.

Vtip je ale v tom, že to je de facto aktuální cena základního tarifu Disney+, kde reklamy pochopitelně nejsou. Ten totiž podle dostupných informací zdraží na 10,99 dolaru, takže v přepočtu 270 korun.

Proč je tato informace důležitá? Protože právě kvůli nové ceně Disney+ můžeme brzy očekávat zdražení i na českém trhu. Aktuálně si můžete Disney+ pořídit za 199 Kč měsíčně, případně 1990 Kč ročně.

Zdroj: The Verge, XDA Developers, @SteveMoser / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme