Přejít k hlavnímu obsahu

Změna MAC adresy vašeho počítače podle vašich požadavků

Pavel Trousil 22.05.2014

Nezáleží na tom, zda chcete utajit své aktivity na LAN síti, nebo zda chcete svůj počítač připojit ke konkrétní síti, která dovoluje jen připojení zařízení se specifickou MAC adresou – důvodů pro změnu MAC adresy (spoofing) může být pochopitelně více.

mac-nahled

Počítejte ale s tím, že MAC adresu je možné změnit jen u síťové karty pro LAN síť – u bezdrátové síťové karty není změna MAC adresy možná a navíc pouze u připojení v síti LAN dává smysl.

Systém Windows sám o sobě žádné možnosti pro snadnou změnu MAC adresy nenabízí. K tomu by bylo potřeba složitých změn v nastavení. Mnohem jednodušší to je, pokud si stáhnete volně šiřitelný program ChangeMac-2013, který snadno vyhledáte a stáhnete z internetu. Po stažení EXE souboru na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu »Spustit jako správce«. Po spuštění programu vyberte z nabídky síťových adaptérů (Netzwerk-Apapter) svou síťovou LAN kartu. Pokud nevíte, jaký je název vaší síťové karty, podívejte se do „Správce zařízení“ systému Windows na část „Síťové adaptéry“. Poté do kolonky MAC-Adresse napište MAC adresu, pod kterou se chcete v síti objevit, a potvrďte ji pomocí tlačítka »Übernehmen«. Program pro změnu MAC adresy můžete kdykoli spustit znovu a obnovit původní MAC adresu stisknutím tlačítka »Wiederherstellen«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud