Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ZTE otestovalo technologii mobilního přenosu dat s rychlostí stahování přes 220 Mb za sekundu

redakce 21.02.2013

První úspěšný test technologie sdíleného přenosového pásma Carrier Aggregation proběhl v LTE sítí China Mobile.

ZTE úspěšně otestovalo technologii mobilního přenosu dat s rychlostí stahování přes 220 Mb za sekundu
ZTE úspěšně otestovalo technologii mobilního přenosu dat s rychlostí stahování přes 220 Mb za sekundu

ZTE úspěšně realizovala historicky první komerční test technologie umožňující přenášet mobilní data rychlostmi přesahujícími 200 Mb/s. Stalo se tak ve spolupráci s operátorem China Mobile. K dosažení rekordních rychlostí downloadu i uploadu dat byla použita technologie Carrier Aggregation v síti LTE, a to za běžného provozu.

Zkušební přenos dat proběhl v čínském Guangdongu v reálných podmínkách zavedené mobilní sítě standardu TDD-LTE operátora China Mobile. Nejvyšší dosažená rychlost stahování dat dosáhla 223 Mb/s. Průměrný poměr rychlosti stahování a uploadu dat po čas přenosu činil 3:1. Klíčem k dosaženým výsledkům bylo použití technologie Carrier Aggregation.

O technologii Carrier Aggregation

Technologie Carrier Aggregation (CA) neboli sdílení přenosového pásma dokáže naplno využít doposud zanedbávaného potenciálu LTE sítí. Je právem považována za klíčovou součást dalšího navyšování kapacit přenosu dat v rámci standardu LTE-A (Long Term Evolution Advanced).

CA umožňuje oproti dnes běžně používané technologii přenášet v rámci kanálu simultánně dva a více signálů o jedné nebo několika různých frekvencích. Efektivním využitím sítě tak značně naroste šířka přenosového pásma a v konečném důsledku i rychlosti stahování a uploadu dat. Technologii lze využít ve standardech sítě TDD-LTE i FDD-LTE. První úspěšně provedený test mimo „laboratorní“ podmínky potvrdil vysoký potenciál technologie Carrier Aggregation a výrazně přiblížil její nasazení do běžného provozu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud