Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

100 kompaktů v testu

Pavel Trousil 19.11.2015

Plánujete si koupit nový kompaktní fotoaparát, nebo ho třeba pořídíte někomu pod stromeček? Pak se určitě podívejte na náš aktuální test fotoaparátů. V tabulce najdete všechny technické informace, fotografii, výsledky testů i naše hodnocení.

Kompaktních fotoaparátů je v nabídce nepřeberné množství. Abyste se v té záplavě orientovali, připravili jsme pro vás SROVNÁVACÍ TABULKU. Najdete v ní hned 100 modelů kompaktních fotoaparátů, které jsou aktuálně v prodeji. V primární tabulce najdete jen základní informace, ale na každý fotoaparát můžete kliknout a zjistíte o něm všechny potřebné informace, tedy například i to, na kolik snímků vydrží baterie, jaká je kvalita snímků, jaké rozlišení má displej, případně i hledáček fotoaparátu a jaká je orientační cena.

Nemusíte kupovat vždy ten nejaktuálnější model a můžete značně ušetřit. Do Chipu 1/2016 připravujeme článek, který je na to zaměřen, ale jeden příklad uvádíme už teď.

 kompakty2-nahled

Panasonic Lumix DMC-FZ300 vs DMC-FZ200

Aparát Panasonic Lumix DMC-FZ300 patří mezi větší všestranné výkonné přístroje se zoomem. Nabízí 24násobný zoom, dále vysokou rychlost ostření i fotografování a mnoho zajímavých funkcí. Pustit se můžete i do nahrávání videa v rozlišení až 3840 x 2160 bodů, fotografovat můžete do RAW a náročnější fotografy potěší elektronický hledáček. Pouze kvalitu snímků z 12megapixelového snímače jsme vyhodnotili jen jako dobrou.

Levnější předchůdce Lumix DMC-FZ200 opět o tolik za novějším modelem nezaostává. Jen musíte počítat s tím, že není tak svižný, má nižší maximální hodnotu ISO a nezvládne video v tak vysokém rozlišení. Nabízí ale také 24násobný zoom, podobné funkce a překvapivě dlouhou výdrž na baterie. Na jedno nabití totiž můžete vyfotografovat až 970 snímků, kdyžto s vyšším modelem je to 690 snímků. A koupíte ho téměř za poloviční cenu. A jak vidíte na obrázku, ani je od sebe nerozeznáte.

Panasonic Lumix DMC-FZ300 Cena: 16 500 Kč Pořadí v TOP10: 7
Panasonic Lumix DMC-FZ200 Cena: 9 300 Kč Pořadí v TOP10: 18

Ušetříte: 7 200 Kč

(44 %)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme