Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

100GB SIM Datamanie za tisíc korun? To není vtip, ale velmi častý podvod na Bazoši

Jakub Fišer 09.06.2023

O2 prodává v průběhu roku svou 100GB datovou SIM kartu zvanou Datamanie. Běžná cena je pár stovek, pak ale z prodeje vypadne a jako supi se přiřítí překupníci z Bazoše, Aukra a podobně. Dejte si na ně pozor.

Kapitoly článku

O2 Datamanie za 300 Kč

Operátor O2 nabízí v průběhu roku zhruba dvakrát speciální edici své datové SIMky Datamanie. Služba funguje na jednoduchém principu – pořizovací cena byla vždy 300 korun a karta disponovala 100GB datovým balíčkem. Stačilo mít na kartě kredit alespoň 300 korun a každý měsíc se vám balíček 100 GB dat obnovil.

Naposledy tuto Datamanii O2 rozjelo v prosinci loňského roku. Letos v létě se očekává, že dorazí znovu. Jenomže operátor se rozhodl cenu zvýšit. Namísto původních 300 korun je nová pořizovací cena karty a následně i 100GB balíčku 349 korun včetně DPH.

Ani navýšení ceny o 50 korun však není nic hrozného oproti tomu, jak se s těmito datovými SIM kartami kupčí na inzertních portálech. Datamanie je totiž časově omezená – O2 ji vždy nabízí zhruba 30 dní, nebo do vyprodání zásob.

Překupníci na Bazoši

A v tu chvíli přichází překupníci, kteří karet nakoupí několik a pak je prodávají průběžně celý rok za násobně vyšší cenu. Stačí se podívat na Bazoš. Limitovanou 100GB SIM kartu tam seženete za 999 Kč, 1300 Kč, 1000 Kč.

Překupníci SIM karet na Bazoši | Zdroj: snímek obrazovky, Jakub Fišer

Překupníci SIM karet na Bazoši | Zdroj: snímek obrazovky, Jakub Fišer

Někdy dokonce prodejci zkouší „věrnostní slevu“ – když nakoupíte dvě karty po 1000 Kč, cena se vám sníží na 1800 Kč. Na Aukru je situace vlastně podobná – někteří nabízí karty za 500 Kč, za 800 Kč, jiní od 1 Kč s tím, že je k mání v rámci aukce.

Nejde o podvod v pravém slova smyslu, svou kartu s největší pravděpodobností dostanete a bude vám fungovat. Pořizovací cena je však neúměrně vyšší, než by měla být. Rozhodně doporučujeme spíše počkat, až O2 svou akci obnoví. Anebo se můžete podívat ke konkurenci. T-Mobile začal nabízet obdobnou službu – 100GB datová SIM u něj stojí 300 Kč a přesně takovou sumu stojí i obnova balíčku každý měsíc.

Zdroj: O2 Datamanie, Bazoš, Aukro


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud