Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AI kam se podíváš: i Poznámkový blok dostane Copilota

Pavel Trousil 15.02.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Microsoft plánuje, že umělá inteligence Copilot bude neoddělitelnou součástí systému Windows a přidává ho i do svých aplikací. Nyní můžete Copilota používat i v Poznámkovém bloku a získat od něj vysvětlení označeného textu.

Pokud využíváte kanál Microsoftu Dev nebo Canary, můžete si nainstalovat Poznámkový blok ve verzi 11.2401.25.0, který přidává do své kontextové nabídky možnost "Explain with Copilot“ (vysvětlit pomocí Copilota). Po označení části textu (věty, úryvky kódu atd.) klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Explain with Copilot". Nebo můžete tuto funkci vyvolat stisknutím klávesové zkratky Ctrl + E.

Poté klikněte na tlačítko Send (odeslat) a požádejte Copilota o vysvětlení. Zautomatizuje se tak kopírování a vkládání kusu textu do okna Copilot a formulování dotazu. Funkce funguje přesně tak, jako když se k popisu části textu používá okno chatu Copilot.
 

Copilot
Nová funkce v Poznámkovém bloku vám pomůže rychle porozumět obsahu textových souborů. Pomocí funkce "Explain with Copilot" můžete požádat Copilota, aby vám vysvětlit soubory protokolu, segmenty kódu nebo jakýkoli vybraný obsah přímo v Poznámkovém bloku.
Zdroj: Microsoft TZ

Přesto se otevře okno Copilot a v něm se zobrazí odpověď. Uvnitř okna Poznámkového bloku nedostanete odpověď, což je překvapivé, protože Microsoft to prezentuje jako řešení "Copilot inside Notepad“ (Copilot uvnitř Poznámkového bloku).

Mohlo by vás zajímat

Už v roce 2023 prošel Poznámkový blok významnými úpravami, které zahrnovaly podporu karet, motivů a zobrazení počtu znaků. Microsoft ho vybavuje novými funkcemi, protože jednoduchý textový procesor WordPad už z Windows zmizel.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud