Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple je na začátku velkých věcí: konečně začne experimentovat se skládačkami

Jakub Fišer 07.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Apple zatím trestuhodně přehlíží komerčně úspěšný segment skládacích zařízení, respektive zařízení s ohebnými displeji. Uvnitř svého střeženého sídla Apple Park nejspíš ale „něco kutí“. Unikají totiž informace o tom, že již příští rok začne vyrábět první ohebné zařízení. A půjde o hybrid počítače a tabletu.

Kapitoly článku

Skládací zařízení od Apple

Analytik Jeff Pu z Haitong International Securities přinesl informaci o tom, že Apple je opravdu na sklonku vývoje a výroby ohebných zařízeních. Přestože se často spekuluje, že první na řadě by měl být jeho komerčně nejúspěšnější produkt – iPhone – dle jiných zdrojů půjde v první řadě o trochu jiné zařízení.

Americký velkovýrobce údajně pracuje na stroji, který by měl fungovat jako dobře známé tablety iPad, nicméně má přinést velkou 20,3″ úhlopříčku displeje. Vtip je však v tom, že to hovoříme o rozloženém stavu. V zavřeném rozložení by měl displej zhruba poloviční úhlopříčku.

Mohlo by vás zajímat

Hybrid mezi iPadem a Macem

Nejde tak přesně říct, že půjde o klasický tablet, protože takových zařízení s takto obřím displejem mnoho není. Dřívější spekulace se opíraly také o teorii, že obrazovka v přehnutí na 90° by mohla posloužit například pro virtuální softwarovou klávesnici.

Dle analytika Pua Apple již finišuje přípravy pro takové zařízení a v průběhu roku 2025 jej vyšle do prodeje. Znamenalo by to tedy, že zařízení by ještě v témže roce mohlo být představeno světu. Nejpozději v roce 2026. Právě v tomto roce by pak měl přijít na řadu také skládací iPhone.

Apple je známý tím, že moc neexperimentuje a podobné technologie posílá do výroby až ve chvíli, kdy ví naprosto přesně, že se uchytí. Nutno však dodat, že z hlediska výrobců spotřebitelského hardwaru je beznadějně posledním. Svůj skládací produkt už roky prodává Samsung, Xiaomi i Motorola, stejně jako celá řada čínských konkurentů v segmentu mobilních telefonů.

Zdroj: 9to5Mac


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud