Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ASUS na CESu 2014: telefony ZenFone a hybrid Transformer Book Duet

Pavel Trousil 08.01.2014

ASUS představil na veletrhu CES řadu chytrých telefonů ZenFone a zařízení Transformer Book Duet, což je tablet a zároveň notebook, který dokáže v obou režimech přepínat mezi operačními systémy Android a Windows. Další představenou novinkou je PadFone mini, čtyřpalcový smartphone, který se dokáže přeměnit na sedmipalcový tablet.

zenfone-400-00235-nahled

ZenFone je nové označení smartphonů značky ASUS. Tato řada zahrnuje celkem tři modely s operačním systémem Android o velikostech úhlopříčky displeje 4, 5 a 6 palců. ZenFone 4 disponuje 4“ displejem a dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2520 s frekvencí 1,2 GHz a technologií Hyper-Threading. Telefon se dvěma vestavěnými kamerkami váží 115 g a bude v prodeji celkem v pěti barvách — černé, perleťově bílé, třešňově červené, modré a žluté.

zenfone-5-front-back-nahled

ZenFone 5 nabídne 5“ IPS displej s HD rozlišením (1280×720 bodů), energetickou úspornost, rychlý dvoujádrový procesor a zadní kameru PixelMaster s rozlišením 8 Mpx. Technologie GloveTouch a PenTouch zvyšují citlivost displeje, takže jej lze podle výrobce ovládat pohodlně i prsty v rukavicích nebo jakýmkoli stylusem.

zenfone-6-colors-nahled

ZenFone 6 je také vybaven HD displejem, který má úhlopříčku  6“. Stejně jako model ZenFone 5 i displej ZenFone 6 vylepšují technologie GloveTouch a PenTouch. ZenFone 6 navíc obsahuje 13megapixelovou kameru PixelMaster. Telefony ZenFone 5 a 6 se dostanou na trh ve čtyřech barevných variantách – černé, perlově bílé, třešňově červené a šampaňské zlaté.

PadFone mini

Nejnovějším zástupcem řady ASUS PadFone je model PadFone mini. Tento 4“ smartphone se zasunuje do tabletového doku a pak jej lze používat jako 7“ tablet. PadFone mini pohání dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s technologií Intel Hyper-Threading. Data můžete ukládat na interní úložiště 8 GB, kterou lze rozšířit o dalších 64 GB prostřednictvím slotu na micro SD karty.

padfone-mini-3-nahled

PadFone mini podporuje dvě SIM karty, takže uživatelé mohou používat dvě telefonní čísla a datové účty na jednom zařízení. ZenFone a PadFone mini využívají jako první zařízení značky ASUS vlastní uživatelské rozhraní ZenUI.

Transformer Book Duet

Konvertibilní zařízení Transformer Book Duet (TD 300) používat ve čtyřech režimech. Technologie Instant Switch přepíná mezi operačními systémy Windows a Android jak v režimu notebooku, tak v režimu tabletu během pouhých čtyř sekund. Děje se tak stiskem tlačítka nebo virtuální klávesy na tabletu.

transformer-book-duet-nahled

Srdcem zařízení je výkonný procesor Intel Core i7, díky čemuž Transformer Book Duet běží až dvakrát rychleji než stávající tablety s ARM procesory. Transformer Book Duet funguje i jako výkonný notebook s 13“ Full HD dotykovým displejem se systémem Windows 8.1.

transformer-book-duet-2-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme