Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus O!Play HD2 s USB 3.0

redakce 01.11.2010

Asus představil novou generaci multimediálního přehrávače O!Play, tentokrát s označením HD2. Tento model představuje první mediální zařízení na světě s podporou USB 3.0 pro rychlý přenos zvuku a videí s vysokým rozlišením. Novinka disponuje pozicí pro 3,5palcový pevný disk, může fungovat jako domácí NAS server a lze ji ovládat telefonem iPhone.

Asus O!Play HD2 podporuje přenos dat za pomoci rozhraní USB 3.0, které pracuje až desetkrát rychleji než USB 2.0, takže přenos celého filmu v HD kvalitě trvá jen okolo 70 sekund. Přehrávač umožňuje díky pozici pro interní 3,5“ pevný disk ukládat velké množství multimediálního obsahu. Díky designu swap-and-store mohou uživatelé používat O!Play HD2 i jako externí hard disk. Zařízení lze také využít také jako síťové datové úložiště (NAS). Má přednastavené služby iTunes, Samba a standardní FTP.  Uživatelé mohou rychle spravovat svá data a obsah na jednom zařízení.  Novinka zároveň funguje jako jukebox, má totiž prohlížeč uložených hudebních souborů.

Zajímavou funkcí je možnost ovládat zařízení na dálku prostřednictvím iPhonu. V praxi to znamená, že telefonem mohou uživatelé ovládat hlavní funkce pro přehrávání a práci s obsahem. Novinka poskytuje přístup k živému vysílání více než 20 tisíc rozhlasových stanic, k webovým albům Picasa a Flickr a množství informací jako je aktuální předpověď počasí nebo zpravodajství.

Přehrávač podporuje DLNA (Digital Living Network Alliance) a nabízí tak standardizovaný formát pro práci s obsahem, jako jsou filmy, fotky a hudba, na různých zařízeních. O!Play HD2 podporuje dále populární formáty včetně MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb a funkční navigace DVD formátu ISO a IFO. Zařízení dokáže dekódovat Dolby TrueHD a přímý průchod signálu (pass-through) plně využívá kvality  Blu-ray disku k produkci zcela bezztrátového zvuku. O!Play HD2 nabídne uživatelům dobrý zvukový zážitek díky využití 7.1-kanálového výstupu. Podporu budoucích formátů umožní upgrade firmwaru. Doporučená cena zařízení je 3 500 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme