Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Balíkovna má novou oficiální aplikaci: o podvod nejde, přesto si dejte pozor

Jakub Fišer 11.12.2023
Zdroj: Balíkovna, oficiální press kit

Česká pošta po více jak 3 letech provozu své vlastní služby Balíkovna zavádí plně funkční aplikaci pro správu svých zásilek a jednoduché objednání svozu či odvozu. Aplikace je dostupná pro Android i iOS a uživatelé ji budou moci využít rovnou k vánočním nákupům dárků, které jsou nyní v plném proudu.

Kapitoly článku

Nová aplikace Balíkovna

Od června 2023 je Balíkovna samostatnou a komerční značkou vyčleněnou z područí státního podniku České pošty. Rovnou se tedy snaží vyjít vstříc svým klientům a začíná bezplatně nabízet zbrusu novou aplikaci se stejným jménem – Balíkovna.

„Představuje významný poskytovatel zásilkových služeb uvedení své nové mobilní aplikace, která nabízí uživatelům jedinečnou možnost plnohodnotné obsluhy služeb Balíkovny přímo z mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Aplikace Balíkovna
Zdroj: Jakub Fišer, Chip.cz
Aplikace Balíkovna
Zdroj: Jakub Fišer, Chip.cz

Aplikace má velmi jednoduché uživatelské prostředí, nabízí prakticky možnost odeslat jakýkoliv balík již od 65 korun na Balíkovnu, respektive od 109 korun na adresu. Dále si můžete zobrazit vaše nejbližší pobočky Balíkoven. Do těch se nově řadí i samoobslužné boxy společnosti Alza. Dohromady má Balíkovna skoro 8 tisíc výdejních míst, z nichž 1 800 činí automatické boxy.

Součástí aplikace je také přehled vašich příchozích či odchozích zásilek. Proto je do aplikace nutné se registrovat a pod stejným e-mailem také vyplňovat objednávky, aby se vám propsaly do aplikace.

Pozor na podvody

Zároveň je ale nutné dát si pozor na všudypřítomné podvodníky a šmejdy, kterých o Vánocích jen přibývá. Nově se vás totiž mohou snažit přesvědčit, že si od vás zboží objednají svozem právě přes aplikaci Balíkovna. Odkaz, který vám ale zašlou, může být podvodný a mohou v něm po vás vyžadovat také zaplacení malého poplatku. Díky tomu se snadno dostanou k vašim platebním údajům.

Mohlo by vás zajímat

Před podobným podvodem informovala na konci listopadu konkurenční společnost Zásilkovna. „Jedná se o e-maily, jejichž obsahem je podvodná webová stránka. Následně zákazník obdrží odkaz na zadání přístupových údajů do aplikace banky, elektronického bankovnictví nebo údajů o platební kartě,“ varuje na webu Zásilkovna.

Zdroj: Balíkovna, Zásilkovna


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud