Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Belkin ukázal dokovací stanici na Thunderboltu

redakce 10.01.2012

Belkin na CESu odhalil detaily o připravované dokovací stanici Thunderbolt Express. Její výhodou bude možnost univerzálního použití se všemi notebooky vybavenými tímto superrychlým konektorem a fakt, že bude s přenosným počítačem spojena pouze jedním kabelem. Prozatím z ní budou mít ale radost jen uživatelé Maců a za pár měsíců i ultrabooků.

Dokovací stanice Belkin Thunderbolt nabídne uživatelům počítačů Macbook a Ultrabook přímý přístup k počítačovým periferiím jediným kabelem. Dokovací stanice umožní připojit několik zařízení USB současně, sledovat filmy v rozlišení Full HD 1080p, přenášet velké objemy dat během několika sekund a sledovat online obsah přes gigabitový ethernet. Dokovací stanice poskytuje snadný přechod od stolní pracovní stanice k neomezené mobilní produktivitě. Dokovací stanice Belkin Thunderbolt se bohužel na trhu objeví asi až na podzim 2012. Informace o ceně budou zveřejněny blíže k uvedení.

„Lidé si MacBook Air a Ultrabook kupují pro jejich vynikající přenosnost, ale neustálé připojování a odpojování kabelových periferií je nepohodlné a časově náročné,“ prohlásil Martin Avilla, generální ředitel Core Business Unit společnosti Belkin. „Dokovací stanice Thunderbolt Express nabízí praktické řešení, které přináší přehlednější, rychlejší a produktivnější pracoviště a spolehlivou konektivitu pro stolní zařízení i internet.“

Dokovací stanice Belkin Thunderbolt Express

- Rychlé připojení stolní pracovní stanice a okamžitý přístup k více zařízením jediným kabelem

- Přidá k vašemu notebooku spolehlivé gigabitové ethernetové připojení

- Zahrnuje tři porty USB 2.0, jeden port Firewire 800, jeden port HDMI, jeden zvukový port 3,5 mm, jeden gigabitový ethernetový port a dva porty Thunderbolt (jeden odchozí a jeden příchozí), který umožňuje zřetězit další kompatibilní zařízení Thunderbolt.

- Využívá technologii Thunderbolt pro přenos dat rychlostí až 10 Gb/s v obou směrech


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud