Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Bezpečnější internet: CETIN má dohledové centrum a nabízí novu bezpečnostní službu

Pavel Trousil 25.04.2024
Zdroj: redakce Chip

Společnost CETIN reaguje na celosvětově rostoucí trend zvyšujícího se počtu kybernetických útoků a na povinnosti související s evropskou směrnicí NIS 2 (Network Information Security). Zřídila proto nové bezpečnostní dohledové centrum a nabízí své portfolio služeb kybernetické bezpečnosti pod novou značkou „CETIN X“.

Počet kybernetických útoků a s tím související kyberkriminalita neustále roste. Na to reaguje firma CETIN, největší provozovatel telekomunikační infrastruktury v Česku, zřízením nového bezpečnostního dohledového centra (známé spíše pod anglickým výrazem Security Operations Center – SOC). To provádí 24 hodin denně kompletní monitoring interních informačních a komunikačních systémů a veškerých prováděných operací s cílem včas detekovat kybernetické hrozby, útoky a zajistit okamžitou reakci a efektivní obranu.

Svým zákazníkům také nově nabízí pod značkou „CETIN X“portfolio služeb kybernetické bezpečnosti celou škálu dalších služeb. Chce je tak ochránit a připravit i na povinnosti související s evropskou směrnicí NIS 2 (Network Information Security), která v Česku dopadne zhruba na 6 000 společností různého typu.
 

CETIN
Zákazníkům nově nabízí pod značkou „CETIN X“ řadu služeb kybernetické bezpečnosti.
Zdroj: redakce Chip

Služby CETIN X mohou využít zákazníci z řad velkých firem i institucím státní a veřejné správy. Nejde jen o „nasazení“ bezpečnostních systémů – tomu předchází konzultace, audit posouzení stavu zabezpečení klienta a návrh a implementace potřebných technických či organizačních opatření. Na přání klienta je dále možné ochránit informační systémy, aplikace a datovou infrastrukturu službou nepřetržitého monitoringu kybernetických hrozeb a útoků, kterou zajišťuje právě bezpečnostní dohledové centrum.

Mohlo by vás zajímat

S rostoucí závislostí privátního sektoru i státní správy na digitálních službách je kybernetická bezpečnost velkým tématem pro stále více našich klientů. Vědí, že kybernetické útoky mohou během několika málo minut vyřadit jejich infrastrukturu, připravit je o kritická data a paralyzovat jejich provoz, někdy s fatálními ekonomickými důsledky. Obzvláště důležitá je kybernetická ochrana pro kritické agendy státu, na kterých denně závisí zdraví a bezpečnost milionů lidí a fungování ekonomiky,“ říká Juraj Šedivý, CEO CETIN Group.

CETIN
CETIN v dohledovém centru využívá například nástroj IBM QRadar, který v sobě obsahuje pokročilou umělou inteligenci a automatizací na nejvyšší úrovni.
Zdroj: redakce Chip

Bezpečnostní dohledové centrum je postavené na technologiích IBM a to zejména z důvodů jejich značného rozšíření. Uživatelé těchto technologií jsou tak rychle informování o nových hrozbách a mohou na ně reagovat. Podle Luboše Řádka (Head of Group Cybersecurity Services CETIN Group) investice do softwaru, hardwaru a do sestavení kvalifikovaného týmu byla v řádech vyšších desítek milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Co se týká konkrétních technologií, jde například o nástroj IBM QRadar, který v sobě obsahuje pokročilou umělou inteligenci a automatizací na nejvyšší úrovni, čímž výrazně zvyšuje produktivitu analytiků a pomáhá bezpečnostním týmům efektivněji pracovat. Nabízí integrované produkty pro zabezpečení koncových bodů, správu logů, SIEM a SOAR – všechny se společným a otevřeným uživatelským rozhraním, sdílenými poznatky a propojeným workflow.

Zdroj: redakce, CETIN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud