Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chytré brýle Apple Vision Pro míří do Německa: v Česku je prodávají jen překupníci

Jakub Fišer 14.06.2024
Zdroj: se svolením Apple, koláž Chip.cz

Minulý rok Apple představil svůj zatím nejnovější hardwarový projekt, a sice brýle pro tzv. smíšenou realitu (XR), a sice Vision Pro. Celou řadu zákazníků překvapila jak celková koncepce zařízení, tak třeba jeho extrémně vysoká cena. Již v létě se zařízení rozšíří i na další trhy, včetně těch evropských.

Kapitoly článku

Apple Vision Pro v Evropě

Od února tohoto roku jsou brýle Vision Pro k mání pouze na trhu v USA. Apple však postupně uváděl, že k expanzi na další trhy bude docházet. A stane se tak částečně již v červnu. Ve čtvrtek 13. června výrobce již spustil předobjednávky v pevninské Číně, Hongkongu, Japonsku a Singapuru.

Další rozšíření předobjednávek se očekává 28. června – s tím, že produkty budou dostupné od poloviny července. To už Vision Pro zamíří i do Evropy, konkrétně do Francie, Německa, Velké Británie a také do Austrálie nebo Kanady.

Dostupnost u našich západních sousedů je velkou příležitostí pro Čechy si zařízení od Applu také vyzkoušet. Je však třeba upozornit, že pro pořízení bude potřeba vytvořit sken obličeje pomocí Face ID a zadat do objednávky německou adresu, kam bude zboží zasláno. Později v červenci pak bude možné si zařízení pořídit i přímo v jednom z německých Apple Storů.

Mohlo by vás zajímat

Cena: zatím zůstává stejná

Co se týče nových evropských a asijských trhů, Apple konečně uvádí i jiné ceny než ty dolarové. Připomeňme, že doposud se u Vision Pro skloňovala pouze americká cena 3 499 dolarů, což se převádí jako 97 tisíc korun včetně daně.

Nové ceny mimo USA vypadají takto (hovoříme o základní variantě s 256GB úložištěm):

  • Francie, Německo – 3 999 eur (98 600 korun včetně DPH)
  • Velká Británie – 3 499 liber (102 000 korun včetně DPH)
  • Čína – 29 999 jüanů (114 000 korun včetně DPH)
  • Japonsko – 599 800 jenů (105 200 korun včetně DPH)
  • Hongkong – 27 999 hongkongských dolarů (98 800 korun včetně DPH)
  • Singapur – 5 299 singapurských dolarů (108 500 korun včetně DPH)

V Česku se můžete s prodejci brýlí Vision Pro setkat pouze na inzertních portálech, jako je třeba Bazoš. Čas od času tam někdo nabízí možnost headset dovézt z USA, cena však většinou překračuje hranici 100 tisíc korun. S expanzí Vision Pro do Německa lze očekávat nárůst překupníků a větších či menších podvůdků.

Zdroj: Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme